Poslanci schválili jazdu na bicykli s alkoholom v krvi

Foto: Thinkstock

BRATISLAVA 19. októbra (WebNoviny.sk) – Cyklisti budú môcť v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov jazdiť na bicykli s 0,5 promile alkoholu v krvi. Poslanci v stredu schválili návrh novely zákona o priestupkoch a o cestnej premávke.

Nulová tolerancia alkoholu je príliš prísna, povedal poslanec za Most-Híd Gábor Gál, ktorý návrh predložil. Podľa poslanca je každý dospelý človek zodpovedný za svoje správanie, a tak je na každom, ako bude zákon rešpektovať.

„Množstvo, ktoré navrhujeme, ešte neovplyvní vnímanie a motoriku cyklistu do tej miery, aby ohrozil ostatných,“ povedal v rokovacej sále Gál.„Bude na zodpovednosti každého cyklistu, koľko si vypije. Ale sme dospelí, zodpovedáme za svoje skutky a bude to na nás, ako budeme dodržiavať tento zákon. Dúfam, že zákon pomôže tým, ktorí tu zodpovednosť v sebe majú,“ dodal.

Zákon sa pozdáva aj poslancovi Jurajovi Drobovi z SaS. „Vítam ho ako viac slobody pre ľudí,“ povedal s tým, že si vie predstaviť, keby sa zákon vzťahoval aj na vodičov áut.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor Gál