Pospíšil žije svoj sen a v NHL skóroval hneď z prvej strely, do listiny strelcov sa zapísal aj Slafkovský

Martin Pospíšil
Slovenský hokejista Martin Pospíšil (vľavo). Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil skóroval pri svojej zápasovej premiére v zámorskej NHL, v sobotňajšom dueli na ľade Seattlu Kraken pomohol gólom k triumfu hostí z Calgary 6:3.

Dvadsaťtriročný rodák zo Zvolena sa strelecky presadil v 14. minúte, keď pohotovou dorážkou zblízka vyrovnal na priebežných 1:1.

Skvelý pocit po výhre mužstva

„Práve teraz žijem svoj sen. Je to niečo, na čo pravdepodobne nikdy nezabudnem. Bolo to skvelé, hlavne, keď mužstvo vyhrá,“ povedal po stretnutí Pospíšil, ktorý hral v drese s číslom 76 a na ľad nastupoval ako člen tretej útočnej formácie Flames.

Vo svojom prvom zápase v profilige odohral viac ako desať minút. Druhý Slovák z kádra „plameňov“ Adam Ružička nebol na zápasovej súpiske pre zdravotné problémy.

Pospíšil si otvoril strelecký účet v NHL hneď prvou strelou, ktorú vyslal do priestoru troch žrdí. „Bol to skvelý večer, mužstvo predviedlo výborné úsilie,“ poznamenal Pospíšil.

Minuloročná draftová jednotka

Jeho švédsky spoluhráč z útoku Mikael Backlund mal radosť, že slovenský mladík skóroval hneď vo svojom prvom zápase v NHL.

„Som skutočne šťastný za ‚Pospsa‘. Nielenže hral svoj prvý zápas, ale dal aj prvý gól. Zdá sa, akoby to pre tieto deti nebola náročná súťaž,“ poznamenal skúsený 34-ročný center.

Okrem Pospíšila v sobotu skóroval aj Juraj Slafkovský z Montrealu Canadiens. Minuloročná draftová jednotka na začiatku 5. minúty duelu v St. Louis vyrovnala v presilovke na 1:1, no hostia z Montrealu nakoniec prehrali 3:6.

„Dnes som mal viac striel (štyri). Tréneri premiešali zostavu. Mali sme dobrú kombináciu hráčov. Snažíme sa niečo vytvoriť a budeme v tom pokračovať,“ povedal podľa webu nhl.com 19-ročný Slafkovský, ktorý zaznamenal prvý gól v sezóne. V NHL skóroval prvýkrát od 1. decembra 2022.