Potápačská technika policajtov a hasičov prejde revíziou, ministerstvo vyjde na vyše pol milióna eur

Potápač
V prípade Policajného zboru SR spadajú potápači do poriadkových jednotiek alebo poriečnych oddielov. Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd.

Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie servisu a revízií potápačskej techniky, ktorú využívajú hasiči a policajti. Ako sa ďalej uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, náklady na zabezpečenie požadovaných služieb odhadujú na 532 338 eur bez DPH.

„Predmetom zákazky sú revízie a servis potápačského materiálu pre potreby Policajného zboru, opravy potápačského materiálu pre potreby Policajného zboru, servisné činnosti na potápačskú výstroj pre potreby Prezídia Hasičského a záchranného zboru Ministerstva vnútra SR,“ uviedol rezort s tým, že záujemcovia o zabezpečenie služieb môžu ponuky predkladať do 15. januára. Kritériom vyhodnocovania ponúk má byť najvýhodnejšia cena.

V prípade Policajného zboru SR spadajú potápači do poriadkových jednotiek alebo poriečnych oddielov. K ich hlavnej náplni práce patrí napríklad zaisťovanie predmetov podozrivých z trestnej činnosti.

V rámci Hasičského a záchranného zboru sú potápači zaradení do tzv. povodňovej záchrannej služby. Zameriavajú sa na poskytovanie pomoci a vykonávanie záchranných prác na vodných plochách, najmä pri povodniach, nehodách a iných mimoriadnych udalostiach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborMV Ministerstvo vnútra SRPolicajný zbor SR