Pôvod Blonďavého anjela u Rómov ostáva záhadný

Blondave dievcatko
Grécke úrady a médiá pátrajú po pôvode záhadného dievčatka Foto: SITA/AP

ATÉNY 20. októbra (SITA/AFP) – Grécke úrady a médiá pátrajú po pôvode záhadného dievčatka, ktoré objavili v stredu v rómskej rodine žijúcej v osade v meste Farsala.

Rodičov viac ako 10 detí zadržali a polícia sa teraz snaží zistiť, odkiaľ majú badateľne odlišné dieťa. Predpoklady potvrdili testy DNA, ktoré odhalili, že nie sú jeho biologickými rodičmi. Podľa vyšetrovateľov im pár ponúkol hneď niekoľko rôznych teórií, ako sa k nemu dostali, no predpokladá sa, že sa tak stalo protizákonne.

Podľa sobotňajšieho vyjadrenia ich právnika im ho však v roku 2009 s pomocou tretej osoby hneď po pôrode odovzdala matka, ktorá sa on nechcela starať. Štvorročné dievča so zelenými očami sa aktuálne nachádza v opatere úradov a polícia sa medzitým rozhodla požiadať o pomoc aj Interpol.

Grécky objav vlial nádej mnohým rodičom, ktorým sa stratili ich deti alebo ich uniesli. Podľa polície je dievčatko pôvodom z Bulharska alebo z jednej zo severských krajín. Ďalšie informácie sa teraz snaží dostať zo zadržanej dvojice, ktorá v pondelok predstúpi pred súd vo veci podozrení z únosu. Zaujíma ich najmä, kto je biologická matka, ktorá nie je Grékyňa.

Zjavne sa výzorom do rómskej rodiny nehodiace dievčatko ovláda iba niekoľko slov po rómsky a grécky. Údajne ju nútili žobrať na ulici. Najpredávanejší grécky denník Ta Nea mu pridelil titul Blonďavého anjela bez identity. Jej rómski rodičia majú podľa záznamov celkovo až 14 detí, šesť z nich sa údajne narodilo v priebehu niekoľkých mesiacov. Polícia ich podozrieva z podvodu a zneužívania systému, keďže na ne mesačne dostavajú až 2800 eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom