Aktualizované: Hasiči zlikvidovali požiar na Záhorí, zasahovali viac ako jeden deň (foto)

POŽŽIAR: Les na Záhorí
Vrtuľník Letky Ministerstva vnútra SR pomáha pri hasení požiaru lesa medzi obcami Jakubov a Láb. Malacky, 29. jún 2017. Foto: SITA/Martin Medňanský
  • aktualizované 29. júna o 21:27

BRATISLAVA 29. júna (WebNoviny.sk) – Hasičom sa podarilo zlikvidovať požiar na Záhorí. Požiar v lese medzi katastrami obcí Jakubov a Láb uhasili vo štvrtok o 20:30, informovala agentúru SITA hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová. Všetky jednotky sa presunuli späť na hasičské stanice. Priestor bol odovzdaný majiteľovi lesov, zdôraznila hovorkyňa.

Požiar, ktorý vypukol ešte v stredu poobede, lokalizovali vo štvrtok ráno. Oheň zasiahol viac ako 77 hektárov lesa. Bojovali s ním desiatky hasičov z Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja z takmer 30 hasičských staníc ako aj dobrovoľní hasiči. Pomáhali im aj vrtuľníky letky ministerstva vnútra.

Hasiči zasahovali pri požiari lesa medzi obcami Jakubov a Láb v okrese Malacky od stredy poobedia.

Vďaka tomu, že sa požiar podarilo hasičom lokalizovať, neohrozil zásobníky ropy a plynu na Záhorí. Vo videu zverejnenom na sociálnej sieti to konštatuje minister vnútra Robert Kaliňák.

„Požiar sa podarilo lokalizovať a nerozšíril sa do širokého okolia a okolitých obcí,“ povedal minister s tým, že k efektívnosti zásahu vo veľkej miere prispeli aj dobrovoľní hasiči.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Kaliňák