Požiar v paneláku v Bohumíne má 11 obetí, tri deti a traja dospelí zhoreli v byte

Požiar, byt
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 9. augusta 9:59

Požiar v paneláku v Bohumíne neprežilo 11 ľudí. Informuje tom iDNES.cz s tým, že tri deti a traja dospelí zhoreli v byte a piati ľudia podľahli zraneniam po tom, ako sa pred ohňom snažili zachrániť skokom z okna.

„Chýbalo pár desiatok sekúnd k nafúknutiu záchranných matracov, aby sme mohli niektorých ľudí zachrániť,“ povedal šéf Moravskoslezských hasičov Vladimír Vlček a dodal, že zranených bolo desať ľudí vrátane dvoch hasičov a jedného policajta.

Plamene šľahali z bytu na 11. poschodí

Minister vnútra Jan Hamáček na Twitteri uviedol, že jeden z príslušníkov hasičského a záchranného zboru je zranený ťažko a vyjadril tiež úprimnú sústrasť pozostalým obetí.

Ako informuje spomínaný web plamene šľahali z bytu na 11. poschodí. „Po príchode na miesto sme zistili, že požiar sa rozšíril aj na ďalšie podlažia,“ povedal hovorca hasičov Lukáš Popp. Hamáček sa vyjadril aj k špekuláciám, že hasiči prišli na miesto neskoro. „Prvé hlásenie o požiari prijaté o 17:49, jednotka vyrazila o minútu aj pol, na mieste o 17:54,“ napísal na Twitteri.

Polícia zadržala podozrivého páchateľa

Príčiny požiaru sú predmetom vyšetrovania, ale hajtman Moravskosliezskeho kraja Ivo Vondrák povedal, že ho niekto zrejme úmyselne založil. Ako píše polícia na Twitteri, v súvislosti s požiarom bola zadržaná jedna osoba.

Hamáček povedal, že možný páchateľ nežil v byte, ktorý horel. „Vyzerá to tak, že to bol niekto z najbližšieho okolia, pravdepodobne za tým stoja nejaké dlhodobé susedské spory. Muž je zadržaný a budú ho vypočúvať,“ objasnil.

Podľa informácií českého denníka Právo mala zasiahnutá rodina nezhody. Niekto v byte údajne rozlial benzín, ktorý následne zapálil. Obyvateľka domu novinárom povedala, že polícia zadržala muža, ktorý sa priznal k podpaľačstvu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom