Požiare v Indii: horí slum aj vládne budovy v Mumbaji

INDIA požiar slum
Pri indickom hlavnom meste horí slum. Foto: SITA/AP

NAÍ DILLÍ 22. júna (WEBNOVINY) – Rozsiahly požiar vypukol v piatok ráno v chudobnej chatrčovej oblasti indického hlavného mesta Naí Dillí. S ohňom už niekoľko hodín bojuje 25 požiarnych vozidiel a asi 70 hasičov.

Ich veliteľ AK Sharma informoval, že požiar by sa nemal už šíriť ďalej. Úrady zatiaľ nehlásia žiadne obete ani zranených.

Požiar vypukol na smetisku, kde začali horieť pneumatiky, plastové fľaše a ďalšie horľavé materiály, ktoré chrlili do ovzdušia hustý čierny dym. Chatrče ležia hneď pri komplexe troch nemocníc, od ktorých ich však oddeľuje tehlový múr.

V Indii ide už o druhý veľký požiar za posledné dva dni. Vo štvrtok hasiči bojovali s rozsiahlym požiarom komplexu vládnych budov v centre Mumbaja, pri ktorom zahynuli najmenej tri osoby.

Komplex Maharaštra, v ktorom pracuje vyše 6000 ľudí, museli plne evakuovať. Oheň, ktorého príčina zatiaľ nie je známa, sa podarilo uhasiť až v piatok ráno. Požiar podľa hasičov vypukol na štvrtom poschodí a rozšíril sa až do šiesteho. Oheň údajne zničil archívy s dôležitými záznamami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom