Požiare založili prisťahovalci, tvrdí McCain

McCain môže bojovať o miesto v senáte
Americký senátor a bývalý kandidát na amerického prezidenta John McCain v utorok porazil svojho vyzývateľa J.D. Haywortha v primárnych voľbách Republikánskej strany v štáte Arizona. Vojnový veterán z Vietnamu tak bude môcť zabojovať už o v poradí piate zvolenie do amerického Senátu. Foto: AP Photo/Ross D. Franklin

SIERRA VISTA 21. júna (WEBNOVINY) – Mohutné požiare, ktoré minulý týždeň zasiahli juh americkej Arizony, založili prisťahovalci. Vyhlásil to v utorok americký republikánsky senátor John McCain. Ako tvrdí, existujú na to aj „jednoznačné dôkazy“. Videl ich údajne počas víkendovej návštevy mesta Sierra Vista, vzdialeného len niekoľko kilometrov od mexických hraníc. Povahu týchto údajných dôkazov McCain nespresnil.

Agentúra AP pripomína, že podľa zistení polície boli požiare založené ľudskou rukou, no o prisťahovalcoch či cudzincoch v policajnej správe nie je nič. McCain sa podľa niektorých amerických médií snaží len zneužiť tragédiu, ktorá pripravila o strechu nad hlavou 58 rodín, na svoje politické ciele – boj proti imigrantom. „Je to jeho refrén, ktorý používa v súvislosti so všetkým, čo sužuje ľudstvo,“ cituje AP Roberta Revelesa, predsedu mimovládnej organizácie Somos America.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe John McCain