Pozitívne testovaný na koronavírus bol aj predseda ÚVO Miroslav Hlivák a jeho manželka

PREMIÉR: Stretnutie so zamestnávateľskými zväzmi
Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák a jeho manželka majú pozitívne testy na ochorenie COVID-19. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková. Hlivák podľa jej slov zostáva v karanténe a dodržiava pokyny príslušných úradov.

Viac o téme: Koronavírus

Vzhľadom k tomu, že predseda ÚVO Miroslav Hlivák zastáva verejnú funkciu, považuje za zodpovedné informovať, že dnes jemu a jeho manželke boli potvrdené pozitívne testy na ochorenie COVID-19. Predseda o tejto situácii už informoval e-mailom všetkých zamestnancov úradu, zostáva v karanténe a dodržiava pokyny príslušných úradov. Osoby, ktoré prišli v období do 12. marca s predsedom do kontaktu a do dnešného dňa sa im prejavili nejaké príznaky tohto ochorenia, je v záujme ich vlastného zdravia, aby sa išli otestovať,“ priblížila Zvončeková.

O danej situácii už podľa jej slov Hlivák informoval aj predsedu vlády SR Igora Matoviča (OĽaNO) a ministra zdravotníctva Mareka Krajčiho (OĽaNO), a operatívne spolupracuje s Úradom pre verejne zdravotníctvo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJanka ZvončekováMarek KrajčíMiroslav Hlivák
Firmy a inštitúcie ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie