Práce na spadnutom moste pri Kurimanoch stále neobnovili

Tragédia na Spiši
Pri obci Kurimany v okrese Levoča padol 2. novembra 2012 betónový most vo výstavbe na úseku diaľnice D1 Jánovce – Jablonov. Pri tragédii zomreli štyria ľudia, ďalší dvanásti mali ťažké zranenia. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

BRATISLAVA 8. marca (WEBNOVINY) – Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) predpokladá ukončenie tendrov na výstavbu úsekov diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala, D1 Hubová – Ivachnová a D3 Svrčinovec – Skalité a podpísanie zmlúv so zhotoviteľmi ešte v prvom polroku tohto roka.

Agentúru SITA o tom v piatok informoval hovorca NDS Marcel Jánošík s tým, že na prvé dve stavby pokračujú revízne postupy v rámci verejného obstarávania.

V tomto roku diaľničiari plánujú vyhlásiť napríklad ešte tender na výstavbu úseku D1 Budimír – Bidovce za Košicami v dĺžke 14,4 kilometra a za predpokladanú cenu 239,65 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Stavebné práce by podľa predpokladov mali začať v roku 2014 a skončiť v roku 2017. Ďalšou z väčších pripravovaných investičných akcií NDS je vybudovanie mimoúrovňovej križovatky Triblavina na D1 Bratislava – Senec spolu s vedľajšími súbežnými komunikáciami.

Práce s plánovaným začiatkom v tomto roku by mali trvať dva roky. Stavba je súčasťou projektu na rozšírenie D1 medzi Bratislavou a Trnavou.

Termín obnovenia prác na stavbe mosta pri Kurimanoch na prvom úseku D1 Jánovce – Jablonov zatiaľ nie je známy. „Zhotoviteľ aj objednávateľ momentálne začali pracovať na diagnostike mosta. Po jej vyhodnotení bude možné stanoviť technologický postup ďalších prác,“ uviedol Jánošík. Nešťastie pri stavbe diaľničného mosta, ktoré sa stalo vlani 2. novembra a vyžiadalo si štyri životy a deväť zranených robotníkov, ešte nie je vyšetrené.

O doterajšom postupe prác na rozostavaných úsekoch D1 Dubná Skala – Turany, Jánovce – Jablonov I. a II. úsek a Fričovce – Svinia, ako aj R4 Košice – Milhosť chce NDS informovať počas najbližších kontrolných dní.

Obrazom: Pád mosta pri Kurimanoch

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť