Právnik žaluje FIFU, rozhodcovia na MS mu spôsobili ťažkosti

Rozhodca
Právnik Aurélio Jiménez žiada Medzinárodnej futbalovej federácie miliardu dolárov za morálnu ujmu spôsobenú neštandardnými výrokmi rozhodcov počas majstrovstiev sveta. Foto: SITA/AP

BOGOTA 15. augusta (WEBNOVINY) – Kolumbijský právnik Aurélio Jiménez žiada súdnou cestou od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) jednu miliardu dolárov za morálnu ujmu spôsobenú neštandardnými výrokmi rozhodcov počas majstrovstiev sveta v Brazílii.

Sedemdesiatštyriročného muža najviac rozčúlili nejasné rozhodnutia arbitra Carlosa Velasca Carballa vo štvrťfinále medzi Brazíliou a Kolumbiou. Spôsobili mu údajne srdcové problémy. Španiela za jeho výkon viacerí kritizovali, keďže nepotrestal viaceré nebezpečné zákroky vrátane tvrdého ataku Juana Zúňigu na Neymara.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

Cítil som sa veľmi zle, mal som problém so srdcom, jeho rytmus nebol pravidelný a moji príbuzní ma museli vziať na pohotovosť v nemocnici. Boli so mnou vnúčatá, ktoré plakali,“ tvrdí Jiménez a pokračuje: „Rozhodol som sa zažalovať v rámci kolumbijského právneho systému FIFA. Na poslednom svetovom šampionáte v Brazílii bolo veľa kontroverzných výrokov rozhodcov, ktoré poškodili mnoho krajín, medzi nimi aj Kolumbiu. Arbitri zapríčinili veľké morálne škody a utrpenia v Čile, Uruguaji, Kolumbii, Anglicku, Mexiku či Kostarike. Opieram sa o svedectvá futbalových hviezd Pelého, Diega Maradonu, Davida Ospinu, Jamesa Rodrigueza a medzinárodných rozhodcov, ktorí posudzovali zábery zo zápasu Brazílie s Kolumbiou.“

Jiménez chce v prípade víťazstva v súdnom procese venovať miliardu dolárov na podporu vládneho programu pre deti v Kolumbii. Informácie zverejnili weby BBC a goal.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom