Pre 36 okresov je vydaná výstraha pred snežením, meteorológovia varujú aj pred silným vetrom na horách

Sneženie
Foto: ilustračné, Thinkstock.

Meteorológovia vydali výstrahu druhého stupňa pred silným vetrom na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webovej stránke. Výstraha druhého stupňa platí pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno, v platnosti je od od 21. hodiny a silný vietor bude v daných okresoch pretrvávať aj v stredu 1. decembra.

Vietor na horách, výstraha, SHMÚ
Výstraha druhého stupňa pred silným vetrom na horách platí pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno. Zdroj: www.shmu.sk.

SHMÚ zároveň vydal výstrahu prvého stupňa pred snežením v okresoch Poprad, Liptovský Mikuláš, Brezno, Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Detva, Krupina, Veľký Krtíš, Levice, Banská Štiavnica, Nitra a Zlaté Moravce. Ďalej pre okresy Žarnovica, Žiar nad Hronom, Prievidza, Partizánske, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Piešťany, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Čadca a Kysucké Nové Mesto. Sneženie sa môže vyskytnúť aj v okresoch Žilina, Dolný Kubín, Martin a Turčianske Teplice. Výstraha pred snežením potrvá od 13. hodiny až do stredy 1. decembra do 1. hodiny.

Sneženie, výstraha, SHMÚ
Výstraha prvého stupňa pred snežením je vydaná pre žltou farbou označené okresy Slovenska. Zdroj: www.shmu.sk.

Výstraha prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi platí pre okresy Kežmarok, Poprad, Liptovský Mikuláš, Brezno, Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Detva, Krupina, Veľký Krtíš, Levice, Banská Štiavnica, Nitra a Zlaté Moravce. Ďalej pre okresy Žarnovica, Žiar nad Hronom, Prievidza, Partizánske, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Piešťany, Myjava, Senica, Skalica, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Čadca a Kysucké Nové Mesto. Snehové jazyky a záveje sa môžu vyskytnúť aj v okresoch Žilina, Dolný Kubín, Martin a Turčianske Teplice. Výstraha potrvá od 15. hodiny až do stredy 1. decembra do 8. hodiny.

Snehové jazyky a záveje, výstraha, SHMÚ
Výstraha prvého stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov je vydaná pre okresy Slovenska označené žltou farbou. Zdroj: www.shmu.sk.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav