Pre krízu sa bude v U.S. Steel pracovať o jeden deň menej

U. S. Steel

KOŠICE 15. decembra (WEBNOVINY) – Vzhľadom na situáciu vedenie spoločnosti U.S. Steel Košice (USSK) požiadalo o súhlas zástupcov zamestnancov so skrátením pracovného týždňa o jeden deň.

„Môžem potvrdiť, že sa manažment USSK dohodol s odborovými organizáciami na skrátenom štvordňovom pracovnom týždni od januára budúceho roku. Za deň, kedy budú zamestnanci doma, budú dostávať 60-percentnú náhradu mzdy. Toto opatrenie nám umožní upraviť náklady vzhľadom na komplikovanú ekonomickú situáciu v Európe. Považujeme to za zodpovedné riešenie, ktoré minimalizuje dopady na našich zamestnancov a ich rodiny. Tento nový režim firme umožní byť dostatočne flexibilnou vo vzťahu k požiadavkám našich zákazníkov. Podrobnosti a pravidlá sa dozvedia zamestnanci prostredníctvom internej komunikácie,“ uviedol v odpovedi na otázky agentúry SITA hovorca USSK Jána Bača.

Podľa odborárov sa definitívne ešte nedohodli s predstaviteľmi podniku. „Odborári zatiaľ nijakú dohodu nepodpísali. Vzniesli sme totiž k návrhu zamestnávateľa viaceré pripomienky a čakáme na vyjadrenie vedenia spoločnosti,“ povedal vo štvrtok pre agentúru SITA v telefonickom rozhovore predseda Rady odborov OZ KOVO Mikuláš Hintoš.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie U.S. Steel Košice, s.r.o.