Pre Peverleyho sa po kolapse skončila sezóna

Rich Peverly
Rich Peverly Foto: SITA/AP

DALLAS 12. marca (WEBNOVINY) – Pre hokejového útočníka Richa Peverleyho, ktorý v pondelok skolaboval na striedačke počas prvej tretiny zápasu NHL proti Columbusu, sa sezóna skončila.

Ako informuje twitterovský účet StarsInsideEdge, 31-ročný center Dallasu odcestuje do Clevelandu, kde bude pokračovať v liečbe srdca. Strednému útočníkovi už pred sezónou diagnostikovali nepravidelný tep. „Ďakujem lekárom za záchranu života, takisto členom organizácie Stars a rodine za podporu,“ uviedol vo vyhlásení Peverley.

Predmetný duel v siedmej minúte za stavu 0:1 prerušili, Peverleyho spoluhráči búchaním hokejok o mantinel dávali rozhodcom signál, že sa stalo niečo vážne a nemôžu pokračovať. Hráč stratil vedomie po návrate z ľadu. Tréner Lindy Ruff zavolal urýchlene lekára a zdravotný personál preniesol Peverleyho do šatne Dallasu. Tam mu poskytli prvú pomoc vrátane umelého dýchania. Tímu okolo lekára Gila Salazara sa na prvý pokus podarilo obnoviť hráčov srdcový rytmus.

Kanaďan nastúpil v tejto sezóne na 62 zápasov, v ktorých nazbieral 30 bodov za 7 gólov a 23 asistencií.