Pred zápasom v Lille zadržali slovenských fanúšikov

ME vo futbale 2016: Rusko - Slovensko
Policajné hliadky pred zápasom Slovensko - Rusko na majstrovstvách Európy vo futbale. Lille, 15. jún 2016. Foto: SITA/AP

LILLE 15. júna (WebNoviny.sk) – Vo francúzskom Lille, kde slovenská futbalová reprezentácia absolvuje svoje druhé vystúpenie na majstrovstvách Európy, síce zatiaľ neprepukli násilnosti maedzi fanúšikmi, ale úrady potvrdili sedem zadržaných pre prečin rušenia verejného poriadku.

Prefekt departmentu Nord na severe krajiny Michel Lalande uviedol, že medzi zaistenými sú občania ruskej aj slovenskej národnosti a jedna Ukrajinka. Štyroch z nich v najbližších dňoch vyhostia z Francúzska.

Podľa Lalanda je prvoradu úlohou vyše dvojtisícového kontingentu poriadkových síl v meste nepripustiť konflikt medzi ruskými a anglickými skupinami priaznivcov, aby sa nezopakovali víkendové výtržnosti z Marseille. „Vyhrali sme prvé kolo a vyhráme aj druhé. Sľubovali nám cunami, ale nič také sa nestalo,“ povedal aj športovou terminológiou prefekt.

Obrazom: Zápas ME vo futbale medzi Ruskom a Slovenskom

Ešte v utorok popoludní sa v centre Lille odohrali drobné nepokoje medzi ruskými a anglickými fanúšikmi. Rusi mali na sebe tričká s nápisom „Orel Butchers“ označujúce príslušníkov tvrdého jadra fanúšikov Lokomotivu Moskva.

Angličania budú hrať ostro sledované ostrovné derby proti Walesanom vo štvrtok v meste Lens, ktoré je iba 40 km vzdialené od Lille. Časť anglických fanúšikov v podnapitom stave bola príliš hlučná a vyvolávala spory pred jednou z kaviarní v centre mesta. Niektorí hádzali po okolí stoličky či fľaše.

Vzhľadom na hrozbu možných fanúšikovských nepokojov počas súboja Slovákov s Rusmi už od utorkového popoludnia je predaj alkoholických nápojov v Lille výrazne obmedzený.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.
Tipos

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom