Predstaviteľ Harryho Pottera si zahrá tajného agenta FBI

Daniel Radcliffe
Britský herec Daniel Radcliffa bude po prvýkrát nakrúcať v Spojených štátoch amerických s americkým štábom. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) – Anglický herec Daniel Radcliffe sa predstaví v pripravovanej snímke Imperium, v ktorej stvárni agenta FBI. Film bude vychádzať zo skutočného príbehu agenta Michaela Germana, ktorý sa v prestrojení infiltroval do viacerých amerických neonacistických a militantných skupín.

German sa tiež podieľal na scenári, ktorý napísal s režisérom Danielom Ragussisom. Pre toho to bude prvý celovečerný film. Nakrúcať by mali začať na jeseň.

Dvadsaťšesťročného
Daniela Radcliffa

preslávila rola čarodejníka Harryho Pottera, do ktorej ho obsadili, keď mal jedenásť rokov. Po adaptácii knižného bestselleru Harry Potter a Kameň mudrcov (2001) si túto úlohu zopakoval ešte vo filmoch Harry Potter a Tajomná komnata (2002), Harry Potter a väzeň z Azkabanu (2004), Harry Potter a Ohnivá čaša (2005), Harry Potter a Fénixov rád (2007), Harry Potter a Polovičný princ (2009) a Harry Potter a Dary smrti 1. a 2. (2010, 2011).

Predstavil sa aj na divadelných doskách Broadwaya, kde účinkoval v muzikáli How To Succeed In Business Without Really Trying a za svoj výkon získal uznanie kritiky. V roku 2012 sa objavil ako mladý právnik v horore Žena v čiernom a v roku 2013 si vo filme Zbav sa svojich miláčikov zahral básnika Allena Ginsberga. Predstavil sa aj v snímke Horns (2013).

Informácie pochádzajú z webstránky www.deadline.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel Radcliffe