Prehra hráčok SR 18 na úvod Christmas Cupu

Rozhodca
hokej

AMSTETTEN 29. decembra (WEBNOVINY) – Prehrou 3:4 po predĺžení s domácim Rakúskom vstúpili do turnaja Christmas Cup v Amstettene slovenské hokejistky do 18 rokov. Pre všetky štyri družstvá je podujatie v Rakúsku prípravou na aprílové majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie v Piešťanoch. Rakúšanky i utorňajší súper Švajčiarky budú súperkami zverenkýň trénera Igora Andrejkoviča, pre ktoré je štart v Amstettene prvým tohtosezónnym medzinárodným predstavením, v základnej B-skupine svetového šampionátu.

Christmas Cup v Amstettene – pondelok – výsledky úvodného hracieho dňa:

Rakúsko „18“ – Slovensko „18“ 4:3 po predĺžení (3:0, 0:2, 0:1 – 1:0)

Góly SR „18“: Čupková 2, Lúčová.

Česko „18“ – Švajčiarsko „18“ 3:4

Hlas:

Igor Andrejkovič (tréner tímu žien SR „18“): „Nekoncentrovanosť, ale predovšetkým nervozita z premiérovej konfrontácie na medzinárodnom fóre, poznačili nevýrazný výkon nášho družstva v úvode zápasu. Domáce to tvrdo potrestali troma gólmi. Nepriaznivý vývoj však vyburcoval moje zverenky k zlepšenej hre. Už v prvej minúte druhej tretiny sme znížili na 1:3 a v polovici zápasu, keď už bola hra úplne vyrovnaná, sme dosiahli kontaktný gól. Nielen v týchto fázach nás držala v hre spoľahlivá brankárka Budajová, ktorá viacerými skvelými zákrokmi zmrazila rakúske útočníčky. Zápasu dal dramatickú, z hľadiska obrazu hry logickú zápletku náš gól na 3:3 v 55. minúte. V predĺžení mohla skompletizovať hetrik skúsená Čupková, žiaľ vzápätí sa potvrdilo známe: nedáš – dostaneš. Aj napriek prehre môžem vyzdvihnúť bojovnosť i psychickú odolnosť mojich zverenkýň.“