Premiér Matovič si z Čaputovej správy o stave republiky odniesol 12 bodov poznámok

Prezidentka Zuzana Čaputová predniesla v parlamente Správu o stave republiky
Predseda parlamentu Boris Kollár, podpredsedníčka vlády a ministerka pre investície a informatizáciu Veronika Remišová a premiér Igor Matovič počas vystúpenia prezidentky Zuzany Čaputovej so Správou o stave republiky. Bratislava, 5. jún 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Správa o stave Slovenskej republiky, ktorú v piatok pred poslancami Národnej rady SR (NR SR) predniesla prezidentka Zuzana Čaputová, bola dôstojná, vyvážená a férová voči Slovensku.

Médiám to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO), ktorý sa spolu s niektorými členmi osobne zúčastnil v parlamente pri prezentovaní prezidentkinej správy. Podľa premiéra bolo v správe viac chvály ako kritiky a ak tam aj nejaká kritika bola, tak opodstatnená.

„Prejav pani prezidentky bol veľmi pekný, dôstojný, vyvážený a férový voči Slovensku, politikom a občanom. Celkovo to bola komplexná správa o stave republiky. Pani prezidentka sa vo všeobecnosti dobre počúva, čo je pozitívna danosť v politike,“ zhodnotil Matovič.

Priblížil, že z prezidentkinho prejavu si odnáša 12 bodov poznámok. Ocenil, že prezidentka pripomenula aj predvolebné sľuby, ku ktorým sa koaliční partneri zaviazali. „Veľmi sa mi páčila jej myšlienka, aby bola cesta za transparentnosťou taktiež transparentná,“ dodal Matovič.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky