Premiér odkázal mladým murárom, aby sa nehanbili

Murár
Premiér Robert Fico (vľavo) na medzinárodnej súťaži Murár 2012 na Strednej odbornej škole na Nábreží mládeže v Nitre. Foto: SITA/Mária Pietová

NITRA 27. apríla (WEBNOVINY) – Vláda bude podporovať remeslá a stredné odborné vzdelávanie, ktoré bolo v posledných rokoch zaznávané.

Povedal to v piatok premiér Robert Fico pri svojej návšteve 19. ročníka medzinárodnej súťaže Murár 2012 na Strednej odbornej škole na Nábreží mládeže v Nitre.

Každý chce byť štylista, každý chce byť politológ, každý chce byť ja neviem čo, len chýba základné odborné vzdelanie, ktoré môžeme využiť v praxi,“ vyhlásil Fico.

Ako ďalej pokračoval, víta iniciatívu nového ministra školstva Dušana Čaploviča, ktorý povedal, že prednosť musia dostať odborné školy.

Obrazom: Robert Fico prehovoril k mladým murárom

Podľa neho musí nastať lepšie prepojenie praxe so školami a školy musia prestať produkovať ľudí s takým vzdelaním, ktoré je v praxi nepoužiteľné. Dobrý remeselník je niekedy nad zlato, zdôraznil Fico. Dobrou správou pre stredné odborné školy podľa neho je, že nová vláda chce ísť cestou veľkých investičných projektov a na Slovensku sa bude veľa stavať.

Netreba sa nikdy za to hanbiť, že máte nejaké odborné vzdelanie, naopak, môžete pyšne chodiť, pretože podľa mňa viete viac ako nejakí gymnazisti, pretože jedna vec je naučiť sa dva zemepisné názvy z dejepisu alebo zo zemepisu, a druhá vec je vedieť dobre držať v rukách nejaký nástroj a niečo pre túto krajinu robiť,“ povedal účastníkom súťaže Murár 2012 premiér, ktorý sám študoval na gymnáziu v Topoľčanoch.

Fico bol na súťaži murárov v Nitre podľa svojich slov už tretí alebo štvrtý raz. Vedeniu školy prisľúbil, že príde vždy, keď mu to pracovný program dovolí, pretože svojou účasťou chce podľa svojich slov dávať podstatne viac rešpektu a úcty učňovským povolaniam.

Video: Robert Fico prehovoril k mladým murárom

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico