Premiéru filmu Pamiatkari posunuli na budúci rok

George Clooney
George Clooney prichádza na 18. udeľovanie cien hereckej asociácie Screen Actors Guild, 29. januára 2012 v Los Angeles. Foto: SITA/AP Photo/Matt Sayles

BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) – Americký herec a filmár George Clooney oznámil, že jeho pripravovaný film Pamiatkari nebude mať premiéru 18. decembra, ako bolo plánované.

Snímka, v ktorej 52-ročný Clooney figuruje ako režisér, scenárista, producent aj herec, sa dostane do amerických kín až začiatkom budúceho roka. Presný termín však zatiaľ nie je známy.

„Jednoducho sme nemali dostatok času na dokončenie vizuálnych efektov. Ak by akýkoľvek z týchto efektov vyzeral lacno, tak by potom vyzeral lacno aj celý film. Nemáme dosť ľudí a dosť času, aby sme ho dokončili v pôvodnom termíne,“ uviedol Clooney pre denník Los Angeles Times.

Snímka Pamiatkari je adaptáciou knihy od Roberta M. Edsela a Breta Wittera, ktorá vyšla v českom preklade pod názvom Po stopách nacistických pokladů.

Rozpráva skutočný príbeh o skupine historikov umenia, riaditeľov múzeí a kurátorov, ktorí sa počas druhej svetovej vojny vybrali na špeciálnu misiu. V rámci nej mali zachrániť vzácne umelecké diela zadržiavané nacistami.

Okrem Clooneyho si vo filme zahrali aj Matt Damon, Cate Blanchett, Bill Murray, John Goodman, Jean Dujardin, Bob Balaban, či Hugh Bonneville. O produkciu a scenár sa spolu s Clooneym postaral Grant Heslov, hudbu zložil francúzsky skladateľ Alexandre Desplat.

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill MurrayCate BlanchettGeorge ClooneyMatt Damon