Prerušenie výroby v ďalších slovenských automobilkách pre nedostatok dielov zatiaľ nehrozí

Automobilka
Foto: ilustračné, Getty images

Prerušenie výroby ďalších slovenských automobiliek v dôsledku nedostatku komponentov zatiaľ nehrozí. Pre agentúru SITA to potvrdili jednotlivé spoločnosti. Trnavská automobilka Stellantis pritom zastavila v sobotu aj v nedeľu výrobu na jednej pracovnej zmene.

K rovnakému kroku musela pristúpiť aj v pondelok 15. marca na dvoch pracovných zmenách. Dôvodom boli problémy s nedostatkom polovodičových komponentov nevyhnutných pre výrobu. Spôsobila ich COVID kríza u dodávateľov. Podľa posledných informácií sa výroba v trnavskej automobilke rozbehne na pondelkovej nočnej zmene.

Volkswagen Slovakia podľa svojej hovorkyne Lucie Kovarovič Makayovej v spolupráci s koncernom situáciu neustále pozorne sleduje a vyhodnocuje. „Nedostatok polovodičov sa dotýka aj niektorých modelov vyrábaných v bratislavskom závode. Na vývoj situácie preto priebežne flexibilne reagujeme a výrobu riadime tak, aby boli dopady na našu produkciu minimálne,“ dodala. Výroba v nitrianskom závode Jaguar Land Rover prebieha podľa reakcie firmy v štandardnom režime, podobne sa vyjadrila aj žilinská Kia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v NitreKia Motors SlovakiaStellantisVolkswagen Slovakia