Prešov hladko zdolal v maďarskej lige Pécs

Prešov

PREŠOV 6. novembra (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov si pripísali na svoje konto ôsme víťazstvo v najvyššej maďarskej súťaži 2010/2011. V sobotňajšom stretnutí 10. kola Budapest Bank ligy zdolali na svojej palubovke tím Uniqa-Pécsi VSE 50:37 (24:18).

Prvý polčas dokázali hostia s domácimi ako-tak držať krok, ale v rozpätí 18. až 21. min sa Prešovčanom podarilo ujsť na rozdiel siedmich gólov, keď bol stav 17:10. V druhom polčase domáci dokázali najmä svojou rýchlosťou náskok zvyšovať i na úkor chýb v obrane, avšak v 58. min T. Mažár zavŕšil ťaženie strelením 50. gólu. Najlepším strelcom Šarišanov sa stal Radoslav Antl s desiatimi gólmi a štyrmi so sedemmetrového hodu. V drese hostí strelil 6 gólov Slovák Matúš Miňo.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka obhajujúci tretiu priečku z vlaňajšej premiérovej sezóny v Maďarsku majú v tomto ročníku zatiaľ bilanciu osem výhier – jedna prehra a v tabuľke im opäť patrí 2. pozícia. Najbližšie sa hádzanári Tatrana predstavia v BB lige v nedeľu 13. novembra o 18.00 h, keď v rámci 11. kola zavítajú na pôdu budapeštianskeho FTC Sporek.

Prešov je prvým zahraničným účastníkom najvyššej maďarskej hádzanárskej súťaže mužov, jeho výsledky sa započítavajú len do tabuľky súťaže nazvanej Pohár priateľstva.

Výsledok – sobota – Budapest Bank liga – 10. kola:

Tatran Prešov – Uniqa-Pécsi VSE 50:37 (24:18)

Najviac gólov: Antl 10/4, Mikéczi 7, Kristopans, Babjak a Menkovič po 6 – Werner 7, M. Miňo 6, Abramovič 5

Pok. hody: 4/4 – 1/1, vylúčení: 5 – 4, rozhodovali: Herczeg a Südi (obaja Maď.), 1030 divákov