Prešov neudržal polčasové vedenie, v Španielsku prehral

Tatran presov
Rado Antl z Prešova (s loptou) v zápase 8. kola SEHA GSS League medzi Tatran Prešov - PPD Záhreb (Chorvátsko). Prešov, 28. október 2015. Foto: SITA/Viktor Zamborský

LOGROŇO 8. októbra (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli v 3. kole zápasov skupinovej fázy nového ročníka Ligy majstrov mužov 2016/2017.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka síce opäť predviedli v prvom polčase podobný obrat ako pred týždňom (tentoraz z 5:9 na 12:11), ale po zmene strán prišli o sľubný dvojgólový náskok a v španielskom meste Logroňo podľahli na palubovke tímu Naturhouse La Rioja 27:33 (18:16).

Domáci sa vďaka víťazstvu vrátili na líderskú pozíciu v C-skupine, Šarišania zostali na 4. priečke. Prešovčania budú môcť vylepšiť svoju doterajšiu bilanciu na budúcu sobotu 15. októbra, keď vo svojej Tatran handball aréne privítajú od 16.00 h nórsky Elverum Handball.

Výsledky – Liga majstrov mužov 2016/2017 – skupinová fáza:

C-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále) – 3. kolo – sobota:

Naturhouse La Rioja (Šp.) – Tatran Prešov (SR) 33:27 (16:18)

Najviac gólov za Naturhouse: Fernández Pérez 10, Garabaya Arenas a Jiménez Reina po 4

Zostava a góly Tatrana: Bražnyk 1, Čupryna – Rábek 2/1, Hrstka 6/1, D. Krok 1, Sadovyj 2, L. Urban 1, Pekár, Číp 3, Peskov 8, Vučko 2, Jankovič 1, Páleš, Carapkin

pok. hody: 3/2 – 3/2, vylúčení: 4 – 6, rozhodovali: Olesen a Pedersen (obaja Dán.), 2500 divákov

Prešov sa síce v úvode dostal do vedenia 2:1, ale domáci vďaka úspešným kontrám otočili na 5:2 v 7. min. Neskôr zvýšili svoje vedenie na 9:5 a zdalo sa, že ovládne dianie na palubovke. Opak sa stal pravdou, Tatran aj vďaka neomylnému Peskovovi (v I. polčase skóroval osemkrát a mal stopercentnú úspešnosť) vyrovnal na 10:10 a v 21. min ho poslal Číp do vedenia 12:11. Kouč Naturhousu si vzápätí zobral oddychový čas a jeho zverenci aj využijúc presilovku počas Urbanovho vylúčenia otočili na 16:14. Záver prvého dejstva patril slovenskému šampiónovi, ktorý odpovedal štvorgólovou šnúrou. Na jej konci bol Sadovyj, ktorý stanovil na polčasových 18:16.

Hostia sa však z priaznivého stavu dlho netešili, lebo na začiatku 33. min Garabaya upravil na 19:18 pre Naturhouse. La Rioja sa naštartovala, Aguinaglade „zavrel“ bránku a výsledkom bolo vedenie 24:19 v 43. min. Prešovčania dokázali dovtedy skórovať v II. polčase iba raz zásluhou Hrstku z pokutového hodu. Tréner Trtík si zobral oddychový čas, ale ani dôrazný dohovor nepomohol jeho zverencom k obratu. Španielsky tím zvýšil na 27:21 a hoci sa Tatran potom dotiahol na štyri góly (25:29, 26:30, 27:31), viac nedokázal zdramatizovať duel a prehral 27:33.