Prešov postúpil do osemfinále Pohára EHF

Hádzaná Prešov

DUNAÚJVÁROS 22. novembra (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov si vybojovali postup do osemfinále Pohára EHF. Zverenci trénera Rastislava Trtíka po minulotýždňovom domácom víťazstve 27:19 zužitkovali veľmi dobrú východiskovú pozíciu a hoci v nedeľňajšej odvete v maďarskom Dunaújvárosi podľahli tímu Dunaferr SE 22:23 (10:14), v súčte dvojzápasu boli o sedem gólov lepší. Kým Prešovčania sa ocitli v spoločnosti 16 najlepších družstiev tejto kontinentálnej pohárovej súťaže klubov, Dunaferr skončil svoje tohtosezónne účinkovanie na európskej scéne hneď pri svojom premiérovom vystúpení. Úradujúci slovenský šampión spozná svojho súpera vo februárovom osemfinálovom 4. kole Pohára EHF už najbližší utorok (24. 11.) na žrebovaní vo Viedni.

Výsledok – Pohár EHF mužov – 3. kolo – odveta – nedeľa:

Dunaferr SE Dunaújváros (Maď.) – Tatran Prešov (SR) 23:22 (14:10) – prvý zápas 19:27, do osemfinále postúpil Prešov

Úvodné minúty odvety boli vyrovnané. Domáci vedomí si až osemgólového manka z prvého duelu spred týždňa sa nedokázali výraznejšie odpútať. V 11. min vyhrávali 4:3 a po dvadsiatich minútach hry 8:6. Tatran sa spoliehal na strelecky disponovaného krídelníka Antla, ktorý dovtedy vsietil tri góly. Záver I. polčasu patril Dunaferru, keď zvýšil svoje vedenie na 14:10. Štvorgólový rozdiel svietil na ukazovateli skóre aj v 40. min (17:13). Potom však brankár Krupa chytil sedmičku a jeho spoluhráči znížili na 17:15. Domáci sa desať minút pred koncom ujali vedenia 20:16 a stále živili nádej na postup. Slovenský majster však v 53. min znížil na 18:20 a v zostávajúcom čase kontroval priebeh i vývoj skóre. Prešovčania napokon podľahli 22:23, ale to im radosť z postupu príliš neskalilo.