Prevádzačovi, v ktorého prívese našli mŕtvoly a dehydrovaných ľudí, hrozí trest smrti

APTOPIX Tractor Trailer Trafficking Deaths
Tragédia pred supermarketom. Foto: SITA/AP

SAN ANTONIO 24. júla (WebNoviny.sk) – Šofér nákladného auta, v ktorého prívese našli policajti 39 dehydrovaných ľudí na pokraji smrti a ďalších osem osôb, ktoré už boli mŕtve, by mohol podľa texaských zákonov dostať aj trest smrti.

Počet obetí sa zvýšil na desať

Jamesa Matthewa Bradleyho, ktorého by mali začať súdiť už v pondelok, vyšetrovatelia obvinili z prevádzačstva „za účelom získania komerčnej výhody či súkromného finančného zisku“, za čo je v Texase možné udeliť aj hrdelný trest.

Počet obetí tragédie v texaskom San Antoniu sa medzitým zvýšil na desať, keďže v nemocnici v pondelok zomrela už druhá z pôvodne dvadsiatich hospitalizovaných osôb. Nie je vylúčené, že počet obetí ešte bude stúpať, keďže viacero z ľudí, ktorých našli v prívese, je stále v ohrození života.

Podozrivý príves

Na podozrivý príves upozornil políciu pracovník predajne Walmart, na ktorej parkovisku bolo prevádzačove nákladné auto odstavené. Zamestnanec Walmartu začal tušiť, že niečo nie je v poriadku, keď z prívesu v noci zo soboty na nedeľu zrazu vystúpil muž a požiadal ho o vodu. Polícia si spätne pozrela aj záznamy priemyselných kamier a zistila, že počas noci na parkovisko prišlo a vzápätí odišlo viacero vozidiel, do ktorých naložili ľudí z prívesu a odviezli ich nevedno kam.

Podľa doterajších zistení v nákladnom priestore počas celej cesty nefungovala klimatizácia. Podľa šéfa hasičského zboru v San Antoniu Charlesa Hooda boli obete „veľmi teplé na dotyk“. Guatemalské aj mexické úrady potvrdili, že sa medzi ľuďmi v prívese nachádzali aj ich občania. Podľa vyšetrovateľov sa v prívese mohlo pôvodne viezť až sto ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom