Prevádzkovatelia automatov medzi najzodpovednejšími podnikmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: SITA / AP

BRATISLAVA 15. decembra (WBN/PR) – Hoci kritériám hodnotenia bonity za minulý rok z vyše 224-tisíc spoločností vyhovelo len 1,2 percenta, prevádzkovatelia hracích automatov v rebríčku uspeli. Podmienky hodnotenia

Slovenskej informačnej a marketingovej spoločnosti a Národného informačného strediska Slovenskej republiky pritom splnila zhruba polovica členských spoločností Asociácie zábavy a hier a Asociácie prevádzkovateľov videohier.

Obe herné asociácie sú popri spoľahlivosti svojich členov aktívne aj v spoločenskej zodpovednosti. Nemalými príspevkami podporujú kultúru, šport, ale aj aktivity na prevenciu rizikového hrania, napríklad prevádzku bezplatnej Linky pomoci pre problémy s hraním pri Centre pre liečbu drogových závislostí.

Napriek tomu, že firmy podnikajúce v oblasti zábavy a hier sú často démonizované či dokonca až kriminalizované, splnila náročné kritériá ocenenia Bonitný podnik 2013 takmer polovica našich členov. Toto je dôkazom, že hystéria okolo nášho priemyslu je vytváraná úmyselne rôznymi populistickými skupinami, či už na miestnej, alebo celoštátnej úrovni. A to všetko s jediným cieľom – zviditeľniť sa informáciami, ktoré sa nezakladajú na objektivite a pravde,“ povedal hovorca asociácií Juraj Danielis.

Bonitou sa v tomto hodnotení označuje spoľahlivosť firmy, ktorá súvisí s jej platobnou schopnosťou. V praxi to znamená, že firma nemá žiadne dlhy na daňových, alebo iných povinnostiach a príkladne uhrádza všetky svoje záväzky, či už voči privátnym subjektom alebo voči štátu. Spoločnosti, ktoré splnia tieto náročné podmienky získajú „Pečať bonity„.

Každý držiteľ Pečate je zverejnený v systéme sims.sk, ktorý využívajú banky, finančné inštitúcie, či štátna správa. Odporúča ho aj Európska komisia pre Európsky sociálny fond na preverovanie a hodnotenie podnikov. Najmä v slovenských podmienkach databáza pomáha podnikateľom preverovať spoľahlivosť a rizikovosť svojich odberateľov a dodávateľov a zároveň predchádzať problémom s platobnou disciplínou.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať