Prezident Kiska nemal podľa Mesežnikova inú možnosť, Pellegrini podporoval Fica aj v sorosiáde

Fico, Kiska
Predseda strany Smer-SD Robert Fico, vľavo, dáva premiérsku demisiu do rúk slovenského prezidenta Andreja Kisku, vpravo. 15. marec 2018 Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 15. marca (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska nemal inú možnosť, ako prijať demisiu Roberta Fica a poveriť zostavením vlády Petra Pellegriniho.

Ako pre agentúru SITA uviedol politológ Grigorij Mesežnikov, koalícia mu totiž predložila 79 podpisov poslancov so záväzkom podporovať vládu, čo znamená že na predčasné voľby nie je v parlamente dosť hlasov.

„Uvidí sa, aké budú nominácie na členov vlády, tam ešte prezident môže zohrať úlohu,“ povedal politológ. Mesežnikov tiež zdôraznil, že je na pochybách, či Pellegrini na čele novej vlády získa späť dôveru verejnosti. „Bol Ficovým „loajalistom“ a podporoval ho do poslednej chvíle aj s tou sorosiádou,“ dodal.

Premiér Robert Fico vo štvrtok odovzdal svoju rezignáciu na post predsedu slovenskej vlády do rúk prezidenta Andreja Kisku. Prezident demisiu prijal. Hlava štátu zároveň poverila zostavením novej vlády doterajšieho vicepremiéra Petra Pellegriniho. Do zostavenia novej vlády zostáva Fico premiérom v demisii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaGrigorij MesežnikovJán KuciakPeter PellegriniRobert Fico