Pri bombovom útoku na severe Kamerunu zahynulo najmenej 15 ľudí

Vojaci
Foto: ilustračné, SITA/AP.

YAOUNDÉ 13. júla (WebNoviny.sk) – Pri samovražednom útoku na severe Kamerunu zahynulo najmenej 15 osôb a ďalších 42 utrpelo zranenia, informovala vo štvrtok miestna vláda. Incident sa stal v stredu vo večerných hodinách v meste Waza. Jeden z dvoch útočníkov, ktorí vtrhli do mesta, sa odpálil neďaleko skupiny mladých ľudí.

Militanti z islamistickej skupiny Boko Haram, ktorí majú základne v Nigérii, často prekračujú hranicu a útočia v susedných krajinách vrátane Kamerunu, ktorý poskytuje podporu vojenským silám likvidujúcim povstanie. Islamskí extrémisti počas svojej osemročnej existencie zabili vyše 20-tisíc ľudí.

Pre časté útoky na severe Kamerunu, v najchudobnejšej časti krajiny, sa do Nigérie od polovice apríla vrátilo vyše 13-tisíc nigérijských utečencov. Samovražedné útoky, cestné bomby a útoky na dediny komplikujú humanitárne operácie a vystavujú civilistov sústavnému nebezpečenstvu, konštatovala minulý týždeň Organizácia Spojených národov (OSN). Svetový potravinový program znížil od januára pre nedostatok finančných prostriedkov o 25 percent svoju pomoc pre takmer 200-tisíc nigérijských utečencov a presídlencov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom