Pri Sabinove sa zrútilo dvojmiestne lietadlo, pilot zahynul

Lietadlo
Foto: SITA/Radoslav Maťaš

JAKUBOVANY 4. októbra (WebNoviny.sk) – Pri páde dvojmiestneho lietadla neďaleko vodnej priehrady Jakubovany (okr. Sabinov) zahynul podľa predbežných zistení polície 65-ročný pilot z Rumunska. Agentúru SITA o tom informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik. Lietadlo registrované vo Švédsku letelo z Rumunska do Švédska.

Stroj krátko predpoludním zmizol z radarov letovej prevádzky. Na miesto nešťastia vzlietol vrtuľník ministerstva obrany, ktorý spolu s policajtmi a hasičmi pátral po stratenom lietadle. Po približne 2,5 hodine vrak lietadla objavili v lese, približne kilometer nad miestnym rybníkom v Jakubovanoch.

„Nebolo jednoduché to miesto pre meteorologické podmienky a zložitý terén identifikovať. A to aj z dôvodu, že ľudia pád lietadla zväčša nevideli a každý iba niečo počul. Na základe výpovedí a údajov, ktoré sme priebežne dostávali, sme prepátrali systematicky niektoré lokality, až sa nakoniec podarilo miesto dopadu nájsť,“ informoval agentúru SITA priamo na mieste nešťastia okresný riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Prešove Radoslav Lacko s tým, že v troskách nájdená osoba už nejavila známky života.

Miesto dopadu zabezpečili, hoci prípadné šírenie požiaru už nehrozilo. O nehode vyrozumeli letecký úrad a miesto pádu prehľadávajú. „Zabezpečili sme osvetlenie miesta dopadu a v súčinnosti s políciou ho pripravili na noc, čo je potrebné pre ďalšie zisťovanie príčin pádu lietadla. Terén je veľmi ťažko prejazdný, dá sa tam dostať iba pomocou špeciálnej techniky,“ dodal Lacko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom