Pri Veľkej Ide vyrastá nový priemyselný park

Priemyselný park
Foto: SITA

KOŠICE 27. septembra (WEBNOVINY) – Pri obci Veľká Ida vyrastá nový priemyselný park s rozlohou takmer 27 hektárov, ktorý má prilákať do regiónu ďalších investorov.

Základný kameň Priemyselného a logistického parku spoločnosti KKP Invest položia a slávnostne poklepú 2. októbra. Prvým investorom v parku je luxemburská spoločnosť IEE Group. Už na jar 2014 bude na ploche 10 tisíc metrov štvorcových stáť jej nová výrobná hala.

„Komplexná infraštruktúra priemyselného a logistického parku vo Veľkej Ide je už vo výstavbe. Výrobná hala pre IEE Sensing Slovakia za začne stavať v najbližších týždňoch. Výroba by sa mala rozbehnúť koncom apríla 2014,“ hovorí Arpád Lőrincz z firmy KKP Invest.

Na jar budúceho roka sa do nových priestorov presťahuje 540 zamestnancov IEE Sensing Slovakia z neďalekého Kechneca. Kým v Kechneci si Luxemburčania priestory prenajímali, vo Veľkej Ide už budú vo vlastných, ktoré sú rozlohou trikrát väčšie.

S výrobou na Slovensku výrobca snímacích systémov pre automobilový priemysel ráta aj v budúcnosti. „Park je v dobrej lokalite s dostupnou infraštruktúrou, preto sme presvedčení, že sa nám podarí získať i ďalších investorov,“ tvrdí Miroslav Kučera, výkonný riaditeľ spoločnosti Inveast, ktorá pomáha zahraničným investorom na východnom Slovensku.

Rokovania sa už rozbehli s ďalšími zahraničnými firmami, ktoré majú záujem usadiť sa na Slovensku. „Už prítomnosť luxemburského investora je veľkým úspechom, robíme však všetko pre to, aby sme získali aj ďalších, najmä zo západnej Európy,“ dodal starosta Veľkej Idy Július Beluscsák.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom