Pri zvyšovaní kvality života seniorov v Žilinskom kraji bude pomáhať Rada seniorov

dôchodcovia
Foto: ilustračné, Getty Images

ŽILINA 7. novembra (WebNoviny.sk) – Pri zvyšovaní kvality života seniorov v Žilinskom kraji bude pomáhať Rada seniorov. Zriadil ju Žilinský samosprávny kraj (ŽSK).

Vnímam nezastupiteľnú hodnotu a úlohu seniorov v celej spoločnosti, a preto som sa rozhodla zriadiť Radu seniorov ako svoj poradný orgán. Jej úlohou bude aktívne sa spolupodieľať na zvyšovaní kvality života seniorov v kraji, ochrane ich práv a podpore ich aktívneho starnutia. Už od nástupu do funkcie som sa zasadzovala o skvalitnenie a zlepšenie dostupnosti sociálnych služieb,“ uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Rada seniorov je stálym poradným a konzultačným orgánom predsedníčky ŽSK pre otázky postavenia seniorov v kraji. „Vďaka podnetom od seniorov a ich inšpiráciám bude môcť župa prijímať také riešenia, ktoré budú pre nich potrebné,“ doplnila hovorkyňa žilinskej krajskej samosprávy Martina Remencová.

Radu seniorov tvoria zástupcovia všetkých regiónov kraja a koordinátor z odboru sociálnych vecí ŽSK. Zasadať by mala raz za polroka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erika Jurinová
Firmy a inštitúcie ŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)