Primátor Serede vidí za kritikou pokus o zdiskreditovanie

Primátor Tomčányi vidí za kritikou pokus o diskreditáciu
Primátor mesta Sereď Martin Tomčányi. Foto: SITA/Martin Havran

SEREĎ 26. mája (WEBNOVINY) – Pokus o diskreditáciu seba a zamestnancov mesta vidí primátor Serede Martin Tomčányi za aktivitami poslanca Pavla Kurbela, ktorý dlhodobo kritizuje prenájom Mestského bytového podniku súkromnej firme.

Mestské zastupiteľstvo v Seredi odporučilo primátorovi, aby v prípade pokračovania takýchto pokusov vykonal „všetky právne kroky k ochrane záujmov mesta Sereď“. Na mimoriadne rokovanie zastupiteľstva bolo zvedavých približne 150 obyvateľov mesta.

Kurbel považuje prenájom Mestského bytového podniku, ktorý sa zaoberá výrobou a dodávaním tepla v meste Sereď a dosahuje obrat 2,6 milióna eur ročne, za nevýhodný. Samotnú nájomnú zmluvu podľa neho poslanci mestského zastupiteľstva neschvaľovali.

Kurbel priznáva, že so svojimi podnetmi prokuratúre, ako aj predsedovi vlády Robertovi Ficovi, neuspel. Minulý týždeň sa však zúčastnil na podujatí, na ktorom odznelo, že došlo k tunelovaniu majetku mesta Sereď a o prenájmom sa majú zaoberať orgány činné v trestnom konaní.

Primátor Serede Tomčányi v reakcii na toto podujatie zvolal mimoriadne rokovanie mestského zastupiteľstva, na ktorom vysvetľoval dôvody prenájmu tepelného hospodárstva súkromnej spoločnosti. Poslanci vysvetlenie vzali na vedomie a primátorovi odporučili, aby v budúcnosti vykonal právne kroky v záujme ochrany mesta Sereď.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom