Kauza diplomovej práce Borisa Kollára sa neskončila, polícia začala trestné stíhanie

KOLLÁR: Vyhlásenie k diplomovej práci
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár počas vyhlásenia k medializovanej diplomovej práci. Bratislava, 26. jún 2020. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin porušovania autorského práva v diplomovej práci predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) 18. augusta 2020.

Agentúra SITA má k dispozícii oznámenie Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Skalici z 11. septembra o začatí trestného stíhania oznamovateľovi veci podozrenia z falšovania diplomovej práce Vladimírovi Laušovi, ktorý ho poskytol médiám.

Okopíroval celé strany

Líder mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia Juraj Hipš 23. júna informoval, že Kollár mal svoj titul magistra získať po tom, ako do svojej diplomovej práce okopíroval celé strany.

Viac o téme: Kollárova diplomová práca

Najviac strán mal skopírovať od svojho školiteľa Jozefa Minďaša. Kollár získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici.

Titul nebude používať

Kollár v reakcii na to 26. júna vyhlásil, že kým bude v politike, nebude používať titul magister. Odmietol sa ospravedlňovať, pretože podľa svojich slov nemá za čo, keďže postupoval v súlade so zákonom.

Neskôr sa na sociálnej sieti ospravedlnil každému, komu za posledné dni v tejto súvislosti vedome či nevedome ublížil, či sa ho dotkol alebo urazil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárJozef MiňďašJuraj HipšVladimír Lauš
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR