Prípravné zápasy NHL, Gáborík (2+1) prvou hviezdou

NEW YORK 25. septembra (WEBNOVINY) – Vo štvrtkových prípravných stretnutiach pred novou sezónou zámorskej hokejovej NHL naplno zažiaril slovenský krídelník v službách New York Rangers Marián Gáborík. Dvadsaťsedemročný rodák z Trenčína sa na víťazstve „jazdcov“ 3:2 nad Washingtonom podieľal dvoma presnými zásahmi a jednou asistenciou, zaslúžene sa tak stal prvou hviezdou zápasu. Pre Gáboríka to boli prvé góly v novom drese od jeho letného príchodu do Madison Square Garden, celkovo má po dvoch prípravných dueloch za Rangers bilanciu 2+2. „Myslím si, že to bol veľmi kvalitný zápas. Oba tímy postavili to najsilnejšie, čím momentálne disponujú. Začiatok sezóny sa už blíži, každé mužstvo sa chce pripraviť čo najzodpovednejšie. Preto už nie je priestor na experimentovanie,“ povedal po zápase Marián Gáborík.

Jeden gól si do štatistík pripísal aj útočník Colorado Avalanche Marek Svatoš, „lavíny“ však podľahli Dallasu 2:3. Svatoša vyhlásili za tretiu hviezdu duelu. V bránke Colorada stál počas celého zápasu Peter Budaj, ktorý pustil za svoj chrbát tri zo 16 striel súpera. Viac sa darilo ďalšiemu slovenskému gólmanovi v NHL Jaroslavovi Halákovi v bránke Montreal Canadiens. Počas 60 minút riadneho hracieho času a následných piatich minút predĺženia inkasoval odchovanec ružinovského hokeja len jediný raz, zneškodnil 26 striel Bostonu a priviedol duel do samostatných nájazdov. V nich však inkasoval gól od Patricea Bergerona a keďže ani jeden z hráčov Montrealu neuspel, z triumfu sa tešili Bruins.