Aktualizované: Problémové dresy sú vyriešené, Slováci nastúpia na MS v hokeji 2019 so štátnymi znakmi

HOKEJ: Nové logo a dres reprezentácie SZĽH
Zľava: Prezident SZĽH Martin Kohút a slovenský hokejista Marián Hossa počas tlačovej konferencie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na tému: slávnostné predstavenie nového loga reprezentácie a zväzu, nového reprezentačného dresu a merchandisingu. Bratislava, 6. september 2018. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
  • aktualizované 8. mája 21:31

KOŠICE 8. mája (WebNoviny.sk) – Téma dresy slovenskej reprezentácie na blížiacich sa majstrovstvách sveta v hokeji je definitívne vyriešená.

Slováci nastúpia na domácom ľade v Košiciach v dresoch nie s oficiálnym logom Slovenského zväzu ľadového hokeja, ale so štátnym znakom, ktorý nebude doplnený o zdvihnuté hokejky. Tento záver prijalo vedenie reprezentačného tímu ešte predtým, než ho definitívne schvália poslanci parlamentu.

Novela zákona o štátnych symboloch

Skupina poslancov totiž už dlhší čas usilovne pracuje na prijatí novely zákona o štátnych symboloch s platnosťou od 15. mája. MS v Bratislave a Košiciach sa uskutočnia od 10. do 26. mája 2019.

„Predvídali sme, že môže vzniknúť tento problém, preto sme mali pripravené dva komplety dresov. Je nám ľúto, že sa to celé spolitizovalo. A keďže nevieme ovplyvniť politické rozhodnutia, nechceli sme čakať na schválenie zákona, lebo sme chceli mať už pokoj od tejto témy. Chceme sa od tejto chvíle sústrediť iba na hokej,“ vysvetlil generálny manažér tímu SR Miroslav Šatan.

Bodka za naťahovačkami

Zároveň doplnil, že logo SZĽH zostáva na dresoch v menšej podobe na rukávoch. „Týmto považujeme celú vec za uzavretú,“ zdupľoval Šatan na stretnutí s médiami. SZĽH argumentoval pri zmene loga reprezentačného dresu a získaním práva na jeho vizualizáciu zvýšením príjmov a využitím takto získaných finančných prostriedkov pre mládež aj celý slovenský hokej.

„Chceme dať bodku za naťahovačkami o tom, či na svetovom šampionáte máme hrať v dresoch s logom slovenského hokeja alebo so štátnym znakom. Rozhodli sme sa, že pre celkový pokoj v spoločnosti nastúpime na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta od úvodného duelu v dresoch so štátnym znakom na hrudi. Nové logo s dvojkrížom na trojvrší z hokejok, stále zostáva logom Slovenského zväzu ľadového hokeja,“ uviedol v oficiálnom stanovisku prezident SZĽH Martin Kohút.

Viac o MS v hokeji 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Šatan
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia