Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Voda
Foto: ilustračné, thinkstock.com.

Študenti môžu pomôcť vyriešiť konkrétne problémy miest a obcí v súvislosti s vodou

BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) – Obce a mestá, združenia a firmy môžu opäť nominovať svoje konkrétne problémy s vodou do súťaže Pre vodu, ktorú organizuje Nadácia Ekopolis.

Šetrné k prírode

Jej cieľom je prispieť k zodpovednému a efektívnemu nakladaniu s vodou prostredníctvom opatrení šetrných k prírode. Samosprávy či firmy týmto spôsobom hľadajú riešenia problémov, ktoré sa týkajú zadržiavania alebo využitia dažďovej vody, sucha, povodní, vyplavovania pôdy z polí alebo čistenia vody.

Riešenia im poskytnú mladí ľudia a študenti, ktorí pre zadané problémy vypracujú projekty. Ambíciou súťaže je prepájať nadaných mladých ľudí s tými, ktorí hľadajú inšpirácie a riešenia konkrétnych problémov s vodou. Nad 4. ročníkom súťaže prebral záštitu minister životného prostredia László Sólymos.

„Vďaka súťaži chceme nájsť zaujímavé a inšpiratívne riešenia problémov hospodárenia s vodou, úspor vody a efektívne riešenia nakladania s vodou. Nápady od mladých ľudí by mohli zmeniť pohľad ďalších samospráv, škôl, úradníkov aj širokej verejnosti na udržateľné a zodpovedné spôsoby vodného hospodárstva,“ vysvetlila Martina Paulíková, programová manažérka súťaže.

Finančná odmena

V prvej časti súťaže musia samosprávy, školy alebo firmy do 3. februára popísať a zaslať svoje problémy, ktoré sa týkajú vody. Následne si z nich študenti a mladí ľudia vo veku od 18 do 30 rokov budú môcť vybrať tému pre vypracovanie súťažného návrhu. Môžu však spracovať aj svoj vlastný nápad, ktorý bude mať inovatívny a inšpiratívny prínos pre zodpovedné hospodárenie s vodou.

Do finále postúpia najlepšie projekty, ktoré budú autori prezentovať pred odbornou porotou. Zapojené samosprávy a organizácie dostanú po skončení súťaže návrhy riešení a budú ich môcť využiť tak, ako budú potrebovať. Uzávierka študentských prác bude 30. septembra. Ocenené návrhy mladých ľudí získajú odmenu 1 000, 500 a 200 eur.

Odporúčané články

Zálohovanie PET fliaš považuje Sólymos za spôsob, ako zvýšiť recykláciu, ale výrobcovia sú proti Sanácia toxickej skládky v bratislavskej Vrakuni sa už začala, tvrdí Sólymos

Neprehliadnite

Čaputová v Bruseli podporila voľbu zo zahraničia, dôležitou je aj otázka životného prostredia Foto: Traja školáci na bicykli „preleteli“ cez Škodovku, najstarší z trojice porušil takmer všetky predpisy Polícia našla telo YouTubera menom Etika, ktorý nedávno zverejnil video o samovražde Horúčavy v stredu zosilnejú, sú vydané výstrahy prvého a druhého stupňa Lekár používal na umelé oplodnenie vlastné spermie, odobrali mu licenciu Giba nerozumie konaniu poslancov a hovorí, že ústavný súd bude minimálne do septembra nekompletný Horúčavy ohrozujú aj zvieratá. Ako ich chrániť? Nezamestnaných čaká menej behania po úradoch, o dávku bude možné žiadať aj na úrade práce

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X