Procházka dal košom Matovičovej ponuke snov, milióny nechce

Prochazka
Zakladateľ strany Sieť Radoslav Procházka. Foto: SITA/Jozef Jarošík

BRATISLAVA 14. júla (WEBNOVINY) – Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič ponúkol strane Sieť Radoslava Procházku pôžičku tri milióny eur bez úrokov a bez ručenia na predvolebnú kampaň. Matovič to v utorok na tlačovej besede nazval ponukou snov. Pôžičku poskytne Sieti Matovičova rodina.

Za pôžičku Matovič požaduje, aby Sieť zverejnila na internete každú objednávku a faktúru z kampane Procházku a strany Sieť, aby ľudia mohli ich kampaň verejne kontrolovať. „Radšej budem platiť kampaň konkurenčnej strany, ako by som sa mal prizerať, ako sa čím ďalej tým viac zamotáva do chápadiel utajených sponzorov, oligarchov a finančných skupín,“ vyhlásil.

Sieť ponuku neprijme

Strana Sieť však podľa hovorkyne Karolíny Duckej neprijme ponuku a v súčasnosti dokončuje rokovania o ďalšom úvere vo výške približne jedného milióna eur. „Po podpise zmluvy o ňom budeme informovať. Práve banka pre nás predstavuje dôveryhodného veriteľa s nespochybniteľnými finančnými zdrojmi. Toto je zároveň až do volieb posledná reakcia Siete na akékoľvek nápady poslanca Matoviča,“ vyhlásila Ducká.

Sieť sa podľa nej sústredí na prípravu dobrého plánu pre Slovensko, ktorý ľudia očakávajú a potrebujú. „Sieť je financovaná prostredníctvom bankového úveru a členských príspevkov, čo nám dáva najvyššiu mieru slobody pri presadzovaní svojej predstavy o jednoduchom a spoľahlivom štáte,“ zdôraznila.

Sieť vyzval na čestnú súťaž

Matovič vyzval Sieť na čestnú súťaž podľa zákonných pravidiel. „Ukážme voličom, že je možné zviesť aj čestný politický boj bez čiernych peňazí a utajených sponzorov,“ vyzval Matovič.

Podľa Matoviča billboardy, megaboardy či inzercia Siete a Procházkova prezidentská kampaň za posledný rok stáli približne dva milióny eur, hoci strana vykázala len 700-tisícový úver. „Nebudem sa pýtať, odkiaľ tie peniaze boli a čo za to. Ponúkam pomocnú ruku s nádejou, že čierne financovanie Siete navždy ukončím,“ konštatoval Matovič s tým, že podľa jeho informácií Sieť rokuje o novom dvojmiliónovom úvere.

Matovič začiatkom júla v televíznej debate TA3 spochybnil financovanie Siete a nepriamo ju obvinil, že ju sponzorujú finančné skupiny. „Keď sa prejdete po Slovensku, tak strana má 1500 billboardov, desiatky megaboardov, kvantum ľudí, exkluzívne kancelárie na najdrahších adresách, a to sú výdavky 200- až 300-tisíc eur mesačne. Ja sa pýtam, odkiaľ na to tá strana berie?“ povedal vtedy Matovič, podľa ktorého Sieti zo 700-tisícového úveru z minulého roka zostalo iba 60-tisíc eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičRadoslav Procházka
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti