Procházková do finále z 13. pozície

Alena Procházková

DAVOS 13. decembra (WEBNOVINY) – Víťazkou kvalifikácie šprintu žien voľnou technikou v rámci pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach vo švajčiarskom Davose sa stala Talianka Arianna Follisová. Okruh dlhý 1400 m s prevýšením 44 m v šesťstupňovom mraze zvládla za 3:22,23 min. Uspela aj Slovenka Alena Procházková, ktorá bola o 5,12 s pomalšia, zaradila sa v kvalifikácii na 13. miesto. Do finále, ktoré je na programe od 15.00 h postupovalo prvých tridssať pretekárok.

Výsledky žien kvalifikácie šprintu voľnou technikou:

1. Arianna Folisová (Tal.) 3:22,23 min, 2. Caludia Nystadová (Nem.) +1,17, 3. Petra Majdičová (Slovin.) +2,17, 4. Vesna Fabjanová (Slovin.) 2,35, 5. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) +2,41, 6. Marit Björgenová (Nór.) +2,64, … 13. Alena Procházková (SR) +5,12

V kvalifikácii suverénny Petuchov

V kvalifikácii šprintu voľnou technikou v rámci pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach vo švajčiarskom Davose potvrdil svoju skvelú formu Rus Alexej Petuchov. Najväčšia hviezda minulotýždňových šprintérskych pretekov v nemeckom Düsseldorfe, kde triumfoval v individuálnych pretekoch a s Nikolajom Morilovom i v tímšprinte, zvládol 1671 m dlhý okruh s prevýšením 58 m za 3:43,34 min. Druhý skončil o 1,52 s pomalší Švéd Jesper Modin, z tretej pozície do 30-členného finále postúpil Anders Glörsen z Nórska.

Z trojice Slovákov v 101-člennom štartovom poli bol najlepší Ivan Bátory, ktorý obsadil 71. miesto. Michala Maláka klasifikovali na 80. pozícii, Petrovi Mlynárovi patrila vo výsledkovej listine až 95. priečka. Ani jeden sa tak vo vyraďovacích bojoch so začiatkom o 15.00 h neobjaví.

Výsledky mužov kvalifikácie šprintu voľnou technikou:

1. Alexej Petuchov (Rus.) 3:43,34 min, 2. Jesper Modin (Švéd.) +1,52 s, 3. Anders Glörsen (Nór.) +2,87, 4. Dario Cologna (Švajč.) +2,94, 5. Vasilij Ročev (Rus.) +3,64, 6. Robin Bryntesson (Švéd.) +3,37, … 71. Ivan Bátory +17,41, 80. Michal Malák +21,83, 95. Peter Mlynár (všetci SR) +35,69 – nepostúpili do finále

Viac k osobe Aino Kaisa SaarinenováAlena ProcházkováDario ColognaIvan BátoryMarit BjörgenováMichal MalákPeter MlynárPetra Majdičová