Procházkovej patrí siedma pozícia po pretekoch FIS

Bez názvu
Alena Procházková Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

MUONIO 13. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v pretekoch kategórie FIS v severofínskom Muoniu na 5 km klasickou technikou siedme miesto. Za víťaznou majiteľkou veľkých krištáľových glóbusov z predchádzajúcich dvoch sezón Poľkou Justynou Kowalczykovou zaostala o 44,12 s. „Na začiatok sezóny podala solídny výkon, ja som spokojný. Od piateho miesta ju delili necelé dve sekundy. Miernu rezervu ešte vidím v príprave a výbere lyží. Alena bežala na čisto nových, ktoré ešte len skúšame. Severské snehy sú svojou štruktúrou o niečo iné, na aké sme zvyknutí z domu,“ skomentoval pre agentúru SITA výkon svojej zverenky tréner Ján Valuška.

Druhá Slovenka v 120-člennom štartovom poli Petra Urgelová skončila v celkovom poradí na 95. mieste, v kategórii junioriek do 20 rokov patrila tejto 18-ročnej odchovankyni kremnického lyžovania solídna 13. priečka. „Je to mladá pretekárka, ktorá len teraz prešla do kategórie junioriek a iba zbiera skúsenosti z veľkých pretekov. Určite podala snaživý výkon, nemám jej čo vyčítať,“ dodal Ján Valuška.

V nedeľu na preteky žien na 5 km voľnou technikou nastúpia zo Sloveniek Alena Procházková a Katarína Garajová.

Výsledky – 5 km klasickou technikou:

ŽENY:

1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 14:03,52 min, 2. Petra Majdičová (Slovin.) +19,26 s, 3. Marianna Longová (Tal.) +21,99, 4. Nocole Fesselová (Nem.) +22,49, 5. Stefanie Böhlerová +42,47, 6. Evi Sachenbacherová (všetky Nem.) +42,91, 7. Alena Procházková (SR) +44,12, … 95. (13. miesto v kategórii junioriek do 20 rokov) Petra Urgelová (SR)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena ProcházkováJán ValuškaJustyna KowalczykováKatarína GarajováPetra Majdičová