Producent Aerosmith chcel, aby im texty písal Stephen King

Aerosmith
Steven Tyler a bubeník Aerosmith Joey Kramer. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 9. februára (WEBNOVINY) – Producent americkej rockovej kapely Aerosmith chcel, aby texty k piesňam na ich pripravovanom albume napísal známy autor hororovej literatúry Stephen King.

Jack Douglas, ktorý sa produkovaniu hudby Aerosmith venuje dlhé roky, sa totiž domnieva, že autor predlôh známych filmov Zelená míľa (1999) či Vykúpenie z väznice Shawshank (1994) by bol pre speváka Stevena Tylera veľkou inšpiráciou.

Ako však uviedol pre britský časopis Classic Rock, keď svoj zámer oznámil členom kapely, tí naňho „pozerali ako na blázna“. Preto je podľa jeho slov táto spolupráca momentálne nereálna.

Vydanie nového albumu Aerosmith sa očakáva tento rok, názov novej nahrávky z dielne legendárnej americkej kapely však ešte nie je známy. Zatiaľ posledný štúdiový album s novým materiálom vydali v roku 2001, kedy sa na trh dostala nahrávka Just Push Play. Svojim priaznivcom sa však pripomenuli v roku 2004 albumom coververzií Honkin‘ on Bobo či v roku 2011 kompiláciou hitov Tough Love: Best of the Ballads.

S Douglasom pracovali v minulosti na albumoch Get Your Wings (1974), Toys in the Attic (1975) a Rocks (1976), z ktorých pochádzajú hity ako Sweet Emotion, Walk This Way či Last Child. Rockové zoskupenie počas svojej kariéry, ktorá trvá už vyše 40 rokov, vydalo dovedna 14 štúdiových, päť živých albumov a deväť kompilácií.

K ich najznámejším skladbám patria piesne Dream On, Angel, Cryin‘, Crazy, Amazing, Jaded či úspešná pieseň k snímke Armageddon (1998), v ktorej si zahrala Tylerova dcéra Liv, I Don’t Want to Miss a Thing. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.nme.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom