Producentské duo Mafia Corner vynovilo známu Zuzulienku

Mafia Corner
Producentská dvojica Mafia Corner Foto: Michal Sefcik

BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) – Producentská dvojica Mafia Corner si vzala do parády klasický hit Zuzulienka v podaní „slovenského Sinatru“ Františka Krištofa Veselého a prezliekla ho do moderného šatu.

Slovenským poslucháčom sa týmto spôsobom rozhodli predstaviť žáner electro-swing, ktorý vo svete prežíva veľký boom.

Raz som cestoval domov metrom a rozmýšľal som, aká slovenská skladba by sa najviac hodila do štýlu electro-swing. V momente sa mi vybavila Zuzulienka,“ prezradil pôvod nápadu Toy Boy, ktorý žije a tvorí v Londýne. „Urobil som základný podklad, zaspieval do neho Zuzulienku a poslal Randymu. Hneď sa nápadu chytil a začali sme na ňom robiť,“ dodal.

Dôraz na každý detail a prácu s poškodenou originálnou zvukovou stopou prirovnal Randy k práci reštaurátorov. „Hoci finálna verzia znie ako celok, spojili sme v nej množstvo vzoriek z úplne iných samplov. Napríklad klavírne sólo je úplne nové, digitálne upravené, aby znelo ako 80-ročné,“ prezradil.

Výsledok exkurzie do swingovej doby v modernom šate si môžu fanúšikovia retra vychutnať naplno aj vo videoklipe, ktorý pracuje s originálnymi dobovými zábermi z čias zlatej éry swingu. „Všetko je spracované s dávkou vtipu, ukážeme, ako sa ľudia obliekali, ako tancovali, ako sa zabávali. Veríme, že video umocní atmosféru skladby,“ doplnil Randy.

O video sa postaral Matúš Amrich, ktorý sa podieľal na videoklipoch Rytmusa, Celeste Buckingham, či Dominiky Mirgovej. Producentské duo Mafia Corner plánuje svoju produkciu postupne rozšíriť do žánrov electro, house, dance, drum’n’bass, či dubstep. Informácie agentúre SITA poskytol Michal Šefčík z Galgan Music.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Celeste Buckingham