Program Slovákov na I. európskych hrách v Baku

Európske hry v Baku
Slovenskí športovci sa na I. európskych hrách v Baku, ktoré sa uskutočnia od 12. do 28. júna 2015 predstavia v rôznych disciplínach. Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

BAKU 11. júna (WEBNOVINY) – Program slovenských športovcov na I. európskych hrách v Baku, ktoré sa uskutočnia od 12. do 28. júna 2015 (zdroj: olympic.sk, baku2015.com, časy sú v SELČ):

Piatok 12. júna:

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE:

6.00 h kvalifikácia duo (Petra Ďurišová, Diana Miškechová)

9.30 h kvalifikácia tímy (Slovensko)

VODNÉ PÓLO:

12.30 h dievčatá – základná skupina: Rusko – Slovensko

CEREMONIÁL

17.15 h Slávnostné otvorenie

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Sobota 13. júna:

KARATE:

7.00 a 12.30 h kumite žien do 61 kg (Ingrida Suchánková)

HORSKÁ CYKLISTIKA:

12.30 h cross country mužov (František Lami, Michal Lami)

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE:

7.00 h kvalifikácia sólo (Naďa Daabousová), 15.00 h kvalifikácia kombo (Slovensko)

TRIATLON:

9.30 h ženy (Romana Gajdošová, Ivana Kuriačková)

VODNÉ PÓLO:

8.15 základná skupina – chlapci: Srbsko – Slovensko, 9.00 h základná skupina – dievčatá: Srbsko – Slovensko

ZÁPASENIE:

7.00 a 16.00 h: gréckorímsky štýl do 71 kg muži (Vojtech Jakus)

Európsky hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Nedeľa 14. júna:

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (Mingačevir):

6.00 h rozjazdy C1 1000 m M (Matej Rusnák), K1 1000 m M (Peter Gelle), 10.00 h rozjazdy K2 500 m Ž (Martina Kohlová, Ivana Kmeťová), K4 1000 m M (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin), K2 1000 m (Erik Vlček, Juraj Tarr), semifinále C1 1000 m M, K1 1000 m M

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE:

6.00 h povinné figúry

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA:

7.00 h kvalifikácia viacboja a na finále na náradiach jednotlivcov M (Slavomír Michňák), kvalifikácia viacboja a na finále na náradiach jednotlivcov Ž (Barbora Mokošová)

TRIATLON:

9.30 h muži (Lukas Šiška, Richard Varga)

VODNÉ PÓLO:

10.00 h základná skupina – chlapci: Malta – Slovensko, 12.00 h základná skupina – dievčatá: Slovensko – Francúzsko

VOLEJBAL:

6.00 základná skupina muži: Slovensko – Taliansko

ZÁPASENIE:

7.00 a 15.00 h: gréckorímsky štýl do 66 kg M (István Lévai), do 75 kg M (Richard Rigó)

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Pondelok 15. júna:

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (Mingačevir):

7.00 finále K1 1000 m M, C1 1000 m M, K2 1000 m M, 11.00 rozjazdy K1 200 m Ž (Martina Kohlová), C1 200 m M (Ľubomír Hagara), K2 200 m M (Martin Jankovec, Ľubomír Beňo), K1 200 m M (Miroslav Zaťko), K2 200 m Ž (Martina Kohlová, Ivana Kmeťová)

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE:

7.00 finále duo, 15.00 finále tímy

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA:

7.00 h kvalifikácia viacboja a na finále na náradiach jednotlivcov M, kvalifikácia viacboja a na finále na náradiach jednotlivcov Ž

VODNÉ PÓLO:

8.15 h základná skupina – chlapci: Španielsko – Slovensko, 10.00 h základná skupina – dievčatá: Španielsko – Slovensko

ZÁPASENIE:

7.00 a 16.00 h voľný štýl do 48 kg Ž (Lenka Matejová)

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Utorok 16. júna:

BOX:

9.30 a 15.00 h eliminácie do 60 kg M (Michal Zátorský), do 81 kg M (Matúš Strnisko)

LUKOSTREĽBA:

6.00 h kvalifikácia olympijský luk M (Boris Baláž), 11.00 kvalifikácia olympijský luk Ž (Alexandra Longová)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (Mingačevir):

8.00 h finále K4 1000 m M, K2 500 m Ž, 12.00 h finále K1 200 m M, C1 200 m M, K2 200 m M, K1 200 m Ž, K2 200 m Ž, K1 5000 m Ž (Lucia Mištinová), K1 5000 m M (Marek Krajčovič)

STOLNÝ TENIS:

8.00 h dvojhra Ž (Barbora Balážová, Eva Ódorová), 14.00 dvojhra M (Ľubomír Pištej, Wang Jang)

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE:

7.00 h finále sólo, 15.00 h finále voľné kombo

ŠPORTOVÁ STREĽBA:

6.00 h vzduchová puška 40 Ž (Daniela Demjen Pešková, Jana Hyblerová), 7.30 trap M – 1. deň (Erik Varga, Marian Kovačócy), trap Ž (Zuzana Rehák Štefečeková)

TAEKWONDO:

6.00 h vyraďovacie súboje do 49 kg Ž (Terézia Pavková), 12.00 štvrťfinále a semifinále, 17.00 súboje o medaily

VODNÉ PÓLO:

8.15 základná skupina – dievčatá: Slovensko – Taliansko, 7.30 o umiestenie chlapci, 11.15 a 15.00 o postup do štvrťfinále – chlapci

VOLEJBAL:

13.30 h základná skupina M Nemecko – Slovensko

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Streda 17. júna:

BOX:

9.30 a 15.15 h eliminácie do 60 kg M, do 91 kg M (Erik Tlkanec)

LUKOSTREĽBA:

11.00 h eliminácia miešané dvojice (Boris Baláž, Alexandra Longová)

STOLNÝ TENIS:

8.00 dvojhra Ž, 14.00 dvojhra M

ŠPORTOVÁ STREĽBA:

6.15 h vzduchová pištoľ 60 M (Juraj Tužinský, Pavol Kopp), 7.30 h trap M – 2. deň (Erik Varga, Marian Kovačócy)

VODNÉ PÓLO:

7.30 h štvrťfinále D, 11.15 a 15.00 štvrťfinále CH

ZÁPASENIE:

7.00 a 16.00 h voľný štýl do 74 kg M (Michal Duba), do 97 kg M (Jozef Jaloviar)

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Štvrtok 18. júna:

BOX:

9.30 a 15.00 h eliminácie do 52 kg M (Viliam Tankó), do 81 kg M

CESTNÁ CYKLISTIKA:

7.00 h časovka Ž (Tereza Medveďová)

STOLNÝ TENIS:

8.00 a 14.00 h: štvrťfinále dvojhra M, dvojhra Ž

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA:

14.30 finále viacboja M, finále viacboja Ž

ŠPORTOVÁ STREĽBA:

8.00 mix trap (Erik Varga, Zuzana Rehák Štefečeková)

VODNÉ PÓLO:

9.00 a 14.00 semifinále dievčatá

VOLEJBAL:

8.00 základná skupina M Rusko – Slovensko

ZÁPASENIE:

7.00 a 16.00 h voľný štýl do 61 kg M (Mykola Bolotňuk), do 70 kg M (Róbert Ollé), do 125 kg M (Soslan Gaglojev)

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Piatok 19. júna:

LUKOSTREĽBA:

6.00 a 11.00 h eliminácia olympijský luk Ž

STOLNÝ TENIS:

8.00 h semifinále dvojhra M, dvojhra Ž, 13.30 h zápasy o medaily dvojhra M, dvojhra Ž

ŠPORTOVÁ STREĽBA:

6.00 h ľubovoľná malokalibrovka 3×20 Ž (Daniela Demjen Pešková, Jana Hyblerová), 7.30 dvojitý trap M (Hubert Andrzej Olejnik)

VODNÉ PÓLO:

9.00 a 14.30 h semifinále chlapci

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Sobota 20. júna:

BOX:

9.30 a 15.00 h eliminácie do 52 kg M, do 81 kg do 52 kg M, do 60 kg M, do 91 kg M

CESTNÁ CYKLISTIKA:

9.00 h cestné preteky s hromadným štartom Ž (Tereza Medveďová)

LUKOSTREĽBA:

6.00 a 11.00 h eliminácia olympijský luk M

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA:

13.00 h finále na náradiach M, finále na náradiach Ž

ŠPORTOVÁ STREĽBA:

6.00 h ľubovoľná pištoľ 60 (Juraj Tužinský, Pavol Kopp), 6.00 skeet M – 1. deň, skeet Ž (Danka Barteková, Andrea Stranovská)

VODNÉ PÓLO:

9.00 h zápas o bronz dievčatá, 15.00 finále dievčatá

VOLEJBAL:

8.00 h základná skupina M Slovensko – Belgicko

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Nedeľa 21. júna:

ATLETIKA:

12.30 h prvý deň súťaže miešaných družstiev (M – kladivo/Marcel Lomnický, 400 m prek./Jakub Bottlík, 100 m/Adam Závacký, guľa/Matúš Olej, 1500 m/Jozef Pelikán, 400 m/Denis Danáč, výška/Matúš Bubeník, diaľka/Tomáš Veszelka, 5000 m/Juraj Vitko, 4×100 m/Slovensko, Ž – žrď/Anna Mária Hrvolová, 400 m prek./Lucia Slaničková, trojskok/Dana Velďáková, 100 m/Lenka Kršáková, disk/Ivona Tomanová, 400 m/Iveta Putalová, 3000 m prek./Katarína Beľová, oštep/Veronika Ľašová, 800 m/Paula Habovštiaková, 4×100 m/Slovensko)

BOX (Kryštálová hala 2):

9.30 a 15.00 h eliminácie do 52 kg M, do 60 kg M, do 81 kg M

CESTNÁ CYKLISTIKA:

7.00 h cestné preteky s hromadným štartom M (Erik Baška, Michael Kolář, Ľuboš Malovec)

LUKOSTREĽBA:

6.00 h eliminácia olympijský luk Ž, 11.00 h eliminácia a finále olympijský luk Ž

ŠPORTOVÁ STREĽBA:

6.00 skeet M – 2. deň (Štefan Zemko)

VODNÉ PÓLO:

10.00 zápas o bronz CH, 15.00 finále CH

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Pondelok 22. júna:

ATLETIKA:

12.30 h druhý deň súťaže miešaných družstiev (M – žrď/Ján Zmoray, disk/Pavol Ženčár, 110 m prek./Andrej Bician, 800 m/Jozef Repčík, 3000 m prek./Alexander Jablokov, 200 m/Jakub Matúš, trojskok/Martin Koch, oštep/Patrik Žeňúch, 4×400 m/Slovensko, Ž – kladivo/Martina Hrašnová, diaľka/Jana Velďáková, 100 m prek./Lucia Mokrášová, guľa/Patrícia Slošárová, 3000 m/Ľubomíra Maníková, výška/Zuzana Karaffová, 200 m/Alexandra Bezeková, 1500 m/Lucia Hrivnák Klocová, 5000 m/Katarína Berešová, 4×400 m/Slovensko)

BEDMINTON:

6.00 a 13.00 h: dvojhra M (Jarolím Vicen), dvojhra Ž (Jana Čižnárová)

LUKOSTREĽBA:

6.00 eliminácia olympijský luk M, 11.00 eliminácia a finále olympijský luk M

ŠPORTOVÁ STREĽBA:

6.30 h mix skeet (Štefan Zemko, Danka Barteková)

VOLEJBAL:

11.30 základná skupina M Bulharsko – Slovensko

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Utorok 23. júna:

BEDMINTON:

6.00 a 13.00 h: dvojhra M, dvojhra Ž

BOX:

9.30 a 15.00 h štvrťfinále do 52 kg M a do 91 kg M

PLÁVANIE:

6.30 rozplavby 50 m prsia D (Lara Bábska), 50 m motýlik CH (Vladimír Štefánik), 100 m v. sp. D (Zuzana Pavlikovská), 100 m znak CH (Alexander Světlík), 14.30 semifinále 50 m prsia D, 50 m motýlik CH, 100 m v. sp. D, 100 m znak CH

BASKETBAL 3 NA 3:

13.00 kvalifikačná skupina Ž Španielsko – Slovensko, 18.10 Slovensko – Írsko

ŠERM:

6.00 a 15.15 kord Ž (Dagmar Cipárová)

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Streda 24. júna:

BEDMINTON:

6.00 a 12.00 h dvojhra M, dvojhra Ž

BOX:

9.30 a 15.00 h štvrťfinále do 60 kg M a do 81 kg M

PLÁVANIE:

6.30 rozplavby 4×100 m v. sp. mix (Slovensko), 14.30 finále 50 m prsia D, 100 m v. sp. D, 100 m znak CH, 4×100 m v. sp. mix

BASKETBAL 3 NA 3:

16.30 kvalifikačná skupina Ž Slovensko – Slovinsko

ŠERM:

6.00 a 15.30 h fleuret Ž (Michala Cellerová)

VOLEJBAL:

10.00 a 16.00 h štvrťfinále M

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Štvrtok 25. júna:

BEDMINTON:

7.00 a 14.00 h dvojhra M, dvojhra Ž

BOX:

6.30 h semifinále do 52 kg M, 15.00 h finále do 81 kg M

PLÁVANIE:

6.30 h rozplavby 50 m prsia CH (Peter Ďurišin), 200 m v. sp. D (Lucia Šimovičová), 200 m prsia D (Lara Bábska), 200 m znak CH (Alexander Světlík), 14.30 semifinále 50 m prsia CH, finále 100 m v. sp. CH, 200 m v. sp. D, 200 m znak CH, 200 m prsia D

BASKETBAL 3 NA 3:

12.30 a 16.30 h vyraďovacie zápasy Ž

ŠERM:

6.00 a 15.15 h fleuret M (David Végh)

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Piatok 26. júna:

BEDMINTON:

7.00 a 15.00 h štvrťfinále dvojhra M, dvojhra Ž

BIKROS:

12.00 h nasadzovacie jazdy BMX M (Michal Tomčo)

BOX:

9.30 h semifinále 60 kg M a do 91 kg M, 15.00 h finále do 52 kg M

DŽUDO:

9.30 a 16.00 h do 81 kg M (Matúš Milichovský)

PLÁVANIE:

6.30 h rozplavby 50 m v. sp. D (Lucia Šimovičová), 50 m znak CH (Alexander Světlík), 100 m motýlik CH (Vladimír Štefánik), 100 m prsia D (Lara Bábska), 200 m pol. pret. D (Zuzana Pavlikovská), 100 m prsia CH (Peter Ďurišin), 13.30 h semifinále 50 m v. sp. D, 50 m znak CH, 100 m motýlik CH, 100 m prsia D, 100 m prsia CH, finále 200 m pol. pret. D

BASKETBAL 3 NA 3:

13.30 h zápasy o medaily Ž

VOLEJBAL:

14.00 h semifinále M

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Sobota 27. júna:

BEDMINTON:

7.00 h semifinále dvojhra M, dvojhra Ž

BIKROS:

12.00 semifinále BMX M

BOX:

16.00 finále do 60 kg M a do 91 kg M

DŽUDO:

9.30 a 16.00 h do 90 kg M (Milan Randl), do 100 kg M (Matej Hajas)

PLÁVANIE:

14.30 h finále 50 m v. sp. D, 50 m znak CH, 100 m prsia D, 100 m prsia CH

Európske hry v Baku
Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

Nedeľa 28. júna:

BEDMINTON:

9.00 h finále dvojhra M, dvojhra Ž

BIKROS:

11.30 H semifinále a finále BMX M

VOLEJBAL:

7.30 zápasy o medaily M

CEREMONIÁL

17.00 h slávnostné ukončenie

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor JakubíkMichael Kolář