Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Maskot Pjongčang
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/AP.
7. februára 2018 ŠportOstatné športy od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Program Slovákov na ZOH 2018 v Pjongčangu

V Pjongčangu súťaží aj 56 Slovákov v siedmich športových odvetviach. Najviac je tradične hokejistov (25), podľa počtu nasledujú biatlonisti (10), zjazdoví lyžiari (7), bežci na lyžiach a sánkari (po 5), krasokorčuliari (3) a jedna snoubordistka.

Slováci na ZOH 2018 v Pjongčangu

  • časy sú SEČ

Prelink

Sobota 10. februára

11.10 h SANE: Jednotlivci – 1. a 2. jazda (Jozef Ninis, Jakub Šimoňák)

12.15 h BIATLON: rýchlostné preteky žien na 7,5 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

Nedeľa 11. februára

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd mužov (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

  • na nedeľňajšie predpoludnie naplánovaný zjazd mužov pre silný vietor preložili organizátori na štvrtok 15. februára. V daný deň sa mali konať preteky v super G, ktoré sú po novom preložené na piatok 16. februára. V oboch prípadoch sú štarty o 11.00 h miestneho času (3.00 h SEČ).

5.30 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo kvalifikácie žien (Klaudia Medlová)

6.32 h SNOUBORDING: Slopestyle – 2. kolo kvalifikácie žien (Klaudia Medlová)

  • kvalifikácia súťaže žien v disciplíne slopestyle v Phoenix Snow Parku sa v nedeľu pre zlé poveternostné podmienky neuskutočnila. Organizátori kvalifikáciu úplne zrušili a všetkých 27 pretekárok nasadili priamo do finále.

12.00 h SANE: Jednotlivci – 3. a 4. jazda (Jozef Ninis, Jakub Šimoňák)

12.15 h BIATLON: rýchlostné preteky mužov na 10 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

Pondelok 12. februára

2.00 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo finále žien (Klaudia Medlová)

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

  • zrušené pre silný vietor a preložené na štvrtok (1. kolo o 1.30 h SEČ, 2. kolo – 5.15 h)

2.33 h SNOUBORDING: Slopestyle – 2. kolo finále žien (Klaudia Medlová)

11.10 h BIATLON: stíhacie preteky žien na 10 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková)

11.50 h SANE: Jednotlivkyne – 1. a 2. jazda (Katarína Šimoňáková)

13.00 h BIATLON: stíhacie preteky mužov na 12,5 km (Martin Otčenáš, Matej Kazár)

Utorok 13. februára

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov – zjazd (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

6.30 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov – slalom (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

9.30 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – kvalifikácia žien (Alena Procházková, Barbora Klementová)

10.05 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – kvalifikácia mužov (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

11.30 h SANE: Jednotlivkyne – 3. a 4. jazda (Katarína Šimoňáková)

Streda 14. februára

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 2. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová?)

  •  pre silný vietor preložené na piatok 16. februára

12.05 h BIATLON: vytrvalostné preteky žien na 15 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

  • pre silný vietor odložené na štvrtok 15. februára

12.20 h SANE: Dvojice – 1. a 2. jazda (Marek Solčanský a Karol Stuchlák)

13.10 h HOKEJ – MUŽI: B-skupina: Slovensko – OŠR

Štvrtok 15. februára

1.30 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

5.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien – 2. kolo (Petra Vlhová)

7.30 h BEH NA LYŽIACH: Ženy na 10 km voľnou technikou (Alena Procházková, Barbora Klementová)

9.15 h BIATLON: vytrvalostné preteky žien na 15 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

12.00 h BIATLON: vytrvalostné preteky mužov na 20 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

13.30 h SANE: Tímy (Jozef Ninis alebo Jakub Šimoňák, Katarína Šimoňáková, Marek Solčanský a Karol Stuchlák)

Piatok 16. februára

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Super G mužov (Andreas Žampa)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 2. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová)

4.10 h HOKEJ – MUŽI: B-skupina: USA – Slovensko

7.00 h BEH NA LYŽIACH: Muži na 15 km voľnou technikou (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

Sobota 17. februára

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Super G žien (Petra Vlhová, Barbara Kantorová)

12.15 h BIATLON: preteky žien na 12.5 km s hromadným štartom (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková)

13.10 h HOKEJ – MUŽI: B-skupina: Slovinsko – Slovensko

Nedeľa 18. februára

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov – 1. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov – 2. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat?)

12.15 h BIATLON: preteky mužov na 15 km s hromadným štartom (Matej Kazár)

Pondelok 19. februára

1.30 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien (Klaudia Medlová)

1.53 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien (Klaudia Medlová)

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky tanec (Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková)

3.40 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien (Klaudia Medlová)

4.03 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien (Klaudia Medlová)

Utorok 20. februára

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný tanec (Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková?)

12.15 h BIATLON: miešaná štafeta 2×6 km + 2×7,5 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

Streda 21. februára

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky program žien (Nicole Rajičová)

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd žien (Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

Štvrtok 22. februára

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov – 1. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov – 2. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat?)

12.15 h BIATLON: štafeta žien na 4×6 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

Piatok 23. februára

1.30 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný program žien (Nicole Rajičová?)

2.00 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)

2.30 h SNOUBORDING: Big air – 3. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien – zjazd (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

6.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien – slalom (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

12.15 h BIATLON: štafeta mužov na 4×7,5 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

Sobota 24. februára

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Tímová súťaž (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová, Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

6.00 h BEH NA LYŽIACH: Muži na 50 km klasickou technikou s hromadným štartom (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

Nedeľa 25. februára

7.15 h BEH NA LYŽIACH: Ženy na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom (Alena Procházková, Barbora Klementová)

Odporúčané články

Bežec na lyžiach Cologna dosiahol výnimočný úspech, vraví jeho slovenský tréner Hudač ZOH 2018 v Pjongčangu (online hokej – zápas o postup do štvrťfinále): Slovensko – USA

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné športy

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...