Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Maskot Pjongčang
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/AP.
7. 02. 2018 13:24 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia

Program Slovákov na ZOH 2018 v Pjongčangu

V Pjongčangu súťaží aj 56 Slovákov v siedmich športových odvetviach. Najviac je tradične hokejistov (25), podľa počtu nasledujú biatlonisti (10), zjazdoví lyžiari (7), bežci na lyžiach a sánkari (po 5), krasokorčuliari (3) a jedna snoubordistka.

Slováci na ZOH 2018 v Pjongčangu

  • časy sú SEČ

Prelink

Sobota 10. februára

11.10 h SANE: Jednotlivci – 1. a 2. jazda (Jozef Ninis, Jakub Šimoňák)

12.15 h BIATLON: rýchlostné preteky žien na 7,5 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

Nedeľa 11. februára

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd mužov (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

  • na nedeľňajšie predpoludnie naplánovaný zjazd mužov pre silný vietor preložili organizátori na štvrtok 15. februára. V daný deň sa mali konať preteky v super G, ktoré sú po novom preložené na piatok 16. februára. V oboch prípadoch sú štarty o 11.00 h miestneho času (3.00 h SEČ).

5.30 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo kvalifikácie žien (Klaudia Medlová)

6.32 h SNOUBORDING: Slopestyle – 2. kolo kvalifikácie žien (Klaudia Medlová)

  • kvalifikácia súťaže žien v disciplíne slopestyle v Phoenix Snow Parku sa v nedeľu pre zlé poveternostné podmienky neuskutočnila. Organizátori kvalifikáciu úplne zrušili a všetkých 27 pretekárok nasadili priamo do finále.

12.00 h SANE: Jednotlivci – 3. a 4. jazda (Jozef Ninis, Jakub Šimoňák)

12.15 h BIATLON: rýchlostné preteky mužov na 10 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

Pondelok 12. februára

2.00 h SNOUBORDING: Slopestyle – 1. kolo finále žien (Klaudia Medlová)

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

  • zrušené pre silný vietor a preložené na štvrtok (1. kolo o 1.30 h SEČ, 2. kolo – 5.15 h)

2.33 h SNOUBORDING: Slopestyle – 2. kolo finále žien (Klaudia Medlová)

11.10 h BIATLON: stíhacie preteky žien na 10 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková)

11.50 h SANE: Jednotlivkyne – 1. a 2. jazda (Katarína Šimoňáková)

13.00 h BIATLON: stíhacie preteky mužov na 12,5 km (Martin Otčenáš, Matej Kazár)

Utorok 13. februára

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov – zjazd (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

6.30 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia mužov – slalom (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

9.30 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – kvalifikácia žien (Alena Procházková, Barbora Klementová)

10.05 h BEH NA LYŽIACH: Šprint klasickou technikou – kvalifikácia mužov (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

11.30 h SANE: Jednotlivkyne – 3. a 4. jazda (Katarína Šimoňáková)

Streda 14. februára

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 2. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová?)

  •  pre silný vietor preložené na piatok 16. februára

12.05 h BIATLON: vytrvalostné preteky žien na 15 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

  • pre silný vietor odložené na štvrtok 15. februára

12.20 h SANE: Dvojice – 1. a 2. jazda (Marek Solčanský a Karol Stuchlák)

13.10 h HOKEJ – MUŽI: B-skupina: Slovensko – OŠR

Štvrtok 15. februára

1.30 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

5.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom žien – 2. kolo (Petra Vlhová)

7.30 h BEH NA LYŽIACH: Ženy na 10 km voľnou technikou (Alena Procházková, Barbora Klementová)

9.15 h BIATLON: vytrvalostné preteky žien na 15 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

12.00 h BIATLON: vytrvalostné preteky mužov na 20 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

13.30 h SANE: Tímy (Jozef Ninis alebo Jakub Šimoňák, Katarína Šimoňáková, Marek Solčanský a Karol Stuchlák)

Piatok 16. februára

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 1. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Super G mužov (Andreas Žampa)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom žien – 2. kolo (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová)

4.10 h HOKEJ – MUŽI: B-skupina: USA – Slovensko

7.00 h BEH NA LYŽIACH: Muži na 15 km voľnou technikou (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

Sobota 17. februára

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Super G žien (Petra Vlhová, Barbara Kantorová)

12.15 h BIATLON: preteky žien na 12.5 km s hromadným štartom (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková)

13.10 h HOKEJ – MUŽI: B-skupina: Slovinsko – Slovensko

Nedeľa 18. februára

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov – 1. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Obrovský slalom mužov – 2. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat?)

12.15 h BIATLON: preteky mužov na 15 km s hromadným štartom (Matej Kazár)

Pondelok 19. februára

1.30 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien (Klaudia Medlová)

1.53 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo kvalifikácie 1. skupiny žien (Klaudia Medlová)

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky tanec (Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková)

3.40 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien (Klaudia Medlová)

4.03 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo kvalifikácie 2. skupiny žien (Klaudia Medlová)

Utorok 20. februára

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný tanec (Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková)

4.10 h HOKEJ – MUŽI: play-off o štvrťfinále USA – Slovensko

12.15 h BIATLON: miešaná štafeta 2×6 km + 2×7,5 km (Matej Kazár, Martin Otčenáš, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková)

Streda 21. februára

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Krátky program žien (Nicole Rajičová)

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Zjazd žien (Barbara Kantorová, Petra Vlhová)

9.00 h BEH NA LYŽIACH: Tímšprint mužov a žien voľnou technikou – semifinále (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Alena Procházková, Barbora Klementová)

Štvrtok 22. februára

2.15 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov – 1. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

5.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Slalom mužov – 2. kolo (Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat?)

12.15 h BIATLON: štafeta žien na 4×6 km (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková)

Piatok 23. februára

1.30 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný program žien (Nicole Rajičová?)

2.00 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)

2.30 h SNOUBORDING: Big air – 3. kolo finále žien (Klaudia Medlová?)

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien – zjazd (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

6.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Superkombinácia žien – slalom (Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová)

12.15 h BIATLON: štafeta mužov na 4×7,5 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šima, Šimon Bartko)

Sobota 24. februára

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Tímová súťaž (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová, Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat)

6.00 h BEH NA LYŽIACH: Muži na 50 km klasickou technikou s hromadným štartom (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)

Nedeľa 25. februára

7.15 h BEH NA LYŽIACH: Ženy na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom (Alena Procházková, Barbora Klementová)

Odporúčané články

Zimné olympijské hry v Pjongčangu zarobili viac ako v Soči, MOV rozdelí stovky miliónov dolárov Do NHL sa vracia Marco Sturm, po Nemeckom pohári posilní trénerský káder LA Kings

Neprehliadnite

Sú dôvody, aby mal expremiér Fico naďalej ochranku, uviedla ministerka Saková Video: „The Reds“ rozprášili v Lige majstrov „drakov“ z Porta a zaslúžene idú ďalej Nemocnice zvažujú vypovedanie zmlúv Všeobecnej zdravotnej poisťovni, žiadajú viac financií Študentov vyšla grilovačka ukrutne draho, za požiar musia zaplatiť ťažké milióny Polícia navrhla obžalovať českého premiéra Andreja Babiša v kauze Čapí hnízdo Foto: Ako vyzerala katedrála Notre-Dame pred veľkým požiarom? Jej vzhľad ovplyvnil aj architekt le-Duc Na ostrove Madeira havaroval autobus s turistami, najmenej 28 ich zahynulo Exprezident Peru Alan García sa zastrelil, keď ho prišla zatknúť polícia

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Nezaradené

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.