Prvé body si vybojovali Košice, doma zdolali Trnavu

Košice doma zdolali Trnavu 2:0
Zľava: Hráči MFK Košice Ľubomír Korijkov a David Škutka (vzadu) a hráč FC Spartak Trnava Erik Jendrišek v zápase 7. kola jesennej časti ročníka 2014/15 Fortuna ligy medzi MFK Košice - FC Spartak Trnava. Košice, 24. august 2014. Foto: SITA/Jozef Jarošík

KOŠICE 24. augusta (SITA) – Hráči MFK Košice si až v 7. kole pripísali prvé body do tabuľky najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, keď v domácom prostredí zdolali Spartak Trnava 2:0. Pre Košičanov sa duel nezačal ideálne, keď sa im už v piatej minúte zranila opora tímu brankár Darko Tofiloski, ktorého musel vystriedať iný Balkánec Nikola Stijakovič z Bosny a Hercegoviny.

Domácich táto strata nerozhodila a v 26. minúte otvorili skóre stretnutia, keď sa k odrazenej lopte dostal srbský obranca Boris Sekulič a prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal brankára hostí Dobrivoja Rusova. Trnavčania mali najväčšiu šancu na vyrovnanie v 82. minúte, no Ján Vlasko z pokutového kopu nechal vyniknúť náhradného gólmana. V nadstavenom čase mali Trnavčania výhodu rohového kopu, na ktorý si nabiehal aj brankár Rusov, ale Košičania sa ubránili a z následného protiútoku potvrdil do prázdnej brány prvý triumf v novom ročníku Jozef Skvašík.

Košice zostali aj napriek víťazstvu s 3 bodmi na poslednom mieste. Trnava zaznamenala tretiu prehru v sezóne a so 7 bodmi je na 9. pozícii.

Obrazom: Košice doma zdolali Trnavu 2:0

MFK Košice – FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Gól: 26. Sekulič, 90.+ Skvašík

ŽK: 63. Šinglár, 81. Sekulič, 87. Viazanko – 25. K. Kuzma, 69. Schranz, rozhodovali: P. Hrčka – Lieskovský, Borsányi, 1856 divákov

Košice: Tofiloski (9. Stijakovič) – Kavka, Korijkov, Mikuláš Tóth, Sekulič – Viazanko, Bašista, Šinglár (70. Skvašík), Bukata – Škutka, Haskič

Trnava: Rusov – Greššák, Siva, Martin Tóth, Čonka – Schranz, K. Kuzma (55. Casado), Vlasko, J. Chovanec (61. Nascimento) – Mikovič (68. Janečka), Jendrišek