PSIA DUŠA 2 prichádza do kín

Dog´s journey_localised poster sk.jpg
Foto: Forum Film

BRATISLAVA 3. júna (WebNoviny.sk) – Na niektoré priateľstvá jeden život nestačí! PSIA DUŠA 2 je voľné pokračovanie úspešného filmu o vernom psom kamarátovi, ktorého duša sa postupne prevteľuje do rôznych psíkov, aby tak naplnil svoje poslanie na Zemi a vrátil sa k „svojmu“ chlapcovi. Podmanivý príbeh nádeje, bezhraničnej oddanosti a najmä lásky chytí za srdce nielen majiteľov domácich miláčikov.

Príbeh Baileyho sa zrodil v hlave spisovateľa Bruca Camerona počas cesty autom, keď sa snažil utešiť svoju vtedajšiu priateľku (dnes manželku). Prišla vtedy o dlhoročného psieho kamaráta a veľmi jej chýbal. „Zastavili sme sa na kávu a keď sme sa vrátili do auta, Bruce mi začal rozprávať o psej duši. Tiekli mi slzy, ale hneď som mu povedala, že túto knižku musí napísať, pretože pomôže mnohým ľuďom,“ spomína Cathryn Michonová. Kniha vyšla v roku 2010 a okamžite sa zaradila medzi bestsellery. Preto nikoho neprekvapilo, keď sa už po dvoch rokoch na pultoch kníhkupectiev objavilo jej pokračovanie PSIA DUŠA 2. Prvý film, ktorý v kinách zaznamenal rovnaký úspech ako kniha, nakrútil režisér Lasse Hallström v roku 2017, a bolo len otázkou času, kedy sa filmári pustia aj do ďalšej časti.

V tomto pokračovaní sa diváci na začiatku znovu stretávajú s Baileym, ktorý je konečne doma u „svojho” chlapca (Dennis Quaid) a jeho psia duša je spokojná. Lenže verný havkáč čoskoro zistí, že tu jeho cesta nekončí a on bude mať na starosti ďalší prírastok v rodine. Kým prvý film bol o tom, ako sa Baileyho duša cez rôznych ľudí prepracuje späť k Ethanovi, tentokrát má náš hrdina inú misiu – chrániť jedinú osobu, malé dievčatko, Ethanovu vnučku, ktorá postupne dospieva a stáva sa z nej žena.

Najväčšími hviezdami druhej Psej duše sú opäť očarujúci havkáči, ktorí sa motali na pľaci každý jeden deň. Pre všetkých hercov a celý štáb bolo nemožné, aby sa s nimi nehrali a nehladkali ich stále dokola. Všetci si ich zamilovali a po skončení nakrúcania filmoví tvorcovia dostávali otázky, či by sa niektorý z nich nedal adoptovať. Postarané o nich bolo, ako sa na celebrity patrí. „Mali tie najväčšie prívesy,“ smeje sa jeden z hercov. „Úplne vážne! Ani jeden z nás hercov nemal taký veľký príves ako tí chlpáči!“

Diváci vo filme uvidia opäť zástupcov niekoľkých plemien, pretože Baileyho duša sa postupne predstavuje ako veľký pyrenejský horský pes, beaglier (kríženec bígla a Cavalier King Charles Španiela), africký boerbel a napokon ako malý jorkšírsky teriér. Rodinný film PSIA DUŠA 2 sa v slovenských kinách premieta od 6. júna.

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom