Psíky v Banskej Bystrici dostali nové cvičisko

V Banskej Bystrici budú mať psíky oplotený výbeh
Otvorenie výbehu pre psy a cvičiska v Sásovej za účasti primátora Banskej Bystrice. Foto: SITA/Ján Viazanička

BANSKÁ BYSTRICA 11. decembra (WEBNOVINY) – Chovatelia psov na banskobystrickom sídlisku Sásová majú k dispozícii prvý verejný výbeh s cvičiskom pre psov v tomto meste.

Vybudovala ho mestská samospráva na svojich pozemkoch na Tatranskej ulici a dnes ho slávnostne otvoril primátor Peter Gogola a mestskí poslanci za túto mestskú časť.

Ide o vyše 1 200 štvorcových metrov veľký areál v tvare obdĺžnika, oplotený zhruba dva metre vysokým plotom z drôteného pletiva a rozdelený zhruba meter vysokým plotom na dve časti.

Prvá časť od vstupnej brány bude slúžiť na voľný výbeh psov, druhá časť, v ktorej je kladina, slalomová dráha a ďalšie cvičebné prvky, ako cvičisko pre psov. V areáli sú aj smetné koše na psie exkrementy. Vybudovanie výbehu s cvičiskom stálo mesto vyše 15-tisíc eur.

„Vychádzali sme z požiadaviek obyvateľov mesta, ktorí chovajú psíkov. Je to pre nás taký skúšobný projekt, na ktorom si otestujeme, do akej miery sú obyvatelia ochotní rešpektovať pravidlá, ktoré sme stanovili pre tento výbeh,“ povedal primátor Gogola s tým, že v prípade dobrých skúseností by mohlo mesto takéto verejné výbehy vybudovať aj v ďalších mestských častiach.

Ako pripomenul, v uzavretom areáli verejného výbehu môžu majitelia odviazať svojich psov z vôdzky a nechať voľne behať, to ich však ani tam nezbavuje povinnosti odstrániť po svojich psoch exkrementy.

Obrazom: Nový areál pre psov

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Gogola