Pussy Riot na koncerte Amnesty International uvedie Madonna

Pussy riot
Foto: facebook.com/pages/Pussy-Riot

BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) – Americká speváčka Madonna uvedie členky ruskej punk-rockovej skupiny Pussy Riot pred ich vystúpením na benefičnom koncerte Amnesty International v New Yorku.

Hudobníčky Maria Aľochinová a Nadežda Tolokonnikovová sa na podujatí Bringing Human Rights Home predstavia v USA po prvý raz po tom, čo ich v decembri amnestoval ruský prezident Vladimir Putin.

„Som poctená, že môžem uviesť členky z Pussy Riot. Vždy som obdivovala ich odvahu a podporovala ich oddanosť a obetavosť, ktoré prejavili v boji za ľudské práva a slobodu prejavu,“ komentovala na svojej webovej stránke Madonna. Na podujatí, ktoré sa uskutoční 5. februára v Barclays Center, sa okrem ruských hudobníčok predstavia aj The Flaming Lips, Imagine Dragons či Lauryn Hill.

Členky Pussy Riot Nadeždu Tolokonnikovovú, Mariu Aľochinovú a tiež Jekaterinu Samucevičovú uväznili v auguste 2012 po tom, ako v marci vtrhli do moskovského Chrámu Krista Spasiteľa a zaspievali „punkovú modlitbu“ namierenú proti vtedajšiemu premiérovi a súčasnému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Za výtržníctvo motivované náboženskou nenávisťou ich ruské súdy poslali na dva roky do väzenia. Samucevičovú prepustili v októbri 2012.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lauryn HillMadonnaNadežda TolokonnikovováVladimir Putin