Putin zrušil schôdzku k dopingovému škandálu

Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin sa mal v stredu stretnúť s lídrami športového života v krajine. Foto: SITA/AP

MOSKVA 11. novembra (WebNoviny.sk) – Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin zrušil na stredu plánované stretnutie s lídrami športového života v krajine, na ktorom mali prerokovať ďalší postup v súvislosti s obvineniami zo štátom riadeného podvodu s užívaním zakázaných látok a kamuflovania pozitívnych nálezov.

Podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova sa prezident nemohol dostaviť na miesto schôdzky do Soči pre nepriaznivé poveternostné podmienky. Hustý dážď totiž prerušil akékoľvek letecké spojenie s dejiskom zimných olympijských hier 2014.

Putin sa mal v Soči stretnúť aj so šéftrénerom ruských atlétov Jurijom Borzakovským. Lídri športových odvetví sa namiesto toho zídu v meste Mineraľnyje Vody v Stavropoľskom kraji pod vedením prezidenta Ruského olympijského výboru Alexandra Žukova. Putin bude s nimi neskôr hovoriť osobitne.

Ruský šport a atletika obzvlášť sa dostali do nemilosti Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) na základe zistení vyšetrovacej komisie, ktoré boli v pondelok publikované v obsiahlej správe. Autori okrem iného odporučili zakázať ruským atlétom účasť na všetkých medzinárodných podujatiach vrátane budúcoročných olympijských hier v Riu de Janeiro.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Putin
Firmy a inštitúcie WADA Svetová antidopingová agentúra