Pytliak počas rukojemníckej drámy zhorel na svojej farme

V USA vyčíňajú smrteľné požiare
Arizonu ako aj ďalšie štáty USA vrátane najľudnatejšej Kalifornie cez víkend zasiahli rekordné teploty, ktoré sú jednou z hlavných príčin šíriacich sa plameňov v miestnych prevažne lesných oblastiach. Foto: SITA/AP

VIEDEŇ 18. septembra (WEBNOVINY) – Rakúska polícia našla telesné pozostatky muža, ktorý počas dramatickej naháňačky zabil troch príslušníkov špeciálnych jednotiek a jedného zdravotníka.

Pytliak podľa všetkého zomrel na následky popálenín na svojej farme. Tú už v utorok aj s pomocou obrnených vozidiel a tankov obkľúčilo ťažko vyzbrojené zásahové komando.

Policajti chceli podľa vlastných slov vstúpiť na farmu a dolapiť útočníka, areál však v tej chvíli zachvátil oheň. Pytliaka identifikovali ako 55-ročného Aloisa Hubera.

Dráma sa začala v pondelok večer neďaleko mesta Annaberg asi 100 kilometrov východne od Viedne. Pytliaka sa pokúsila zastaviť hliadka, ten im však ušiel. Neskôr havaroval a jedného z privolaných príslušníkov špeciálnych zásahových síl postrelil do krku. Keď sa ho pokúšal záchranár ošetriť, útočník zastrelil aj jeho.

Policajti rozložili na ceste barikády, pytliak sa však cez ne dostal pešo a zastrelil ďalšieho policajta. Následne na policajnom aute utiekol na svoju farmu a jedného policajta si vzal ako rukojemníka. Jeho mŕtve telo po skončení drámy našli na pytliakovej farme.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom