Radičová dnes kritizovala STV a jej hospodárenie

Radičová
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) – Kritickými slovami nešetrila dnes premiérka Iveta Radičová na adresu verejnoprávnej Slovenskej televízie. Reagovala tak na požiadavku generálneho riaditeľa STV Štefana Nižňanského, ktorý chce, aby mu vláda doplatila výpadok z tohtoročných koncesií. „STV si pýta túto dotáciu každý rok a každý rok je v kritickej situácii s vetou, že už nebude môcť vysielať a do toho otvorí kanál STV 3, na ktorom, prepáčte, vždy je v titulku uvedený iný šport ako vidím na obrazovke,“ vyhlásila na tlačovej besede po rokovaní vlády Radičová.

Podľa predsedníčky kabinetu kanál Trojka vysiela „argentínsku ligu, ktorá nie je práve to orechové“. Ak má v programe lepšie zápasy, divákovi ich ponúka na Jednotke, Dvojke aj Trojke súčasne. „Vždy nariekajú, otázka znie, ako hospodária s existujúcimi financiami, aký je tam manažment, kam sa podeli peniaze, aké zmluvy napodpisovali, s akými firmami, kedy a podobne,“ dodala Radičová.

Generálny riaditeľ Slovenskej televízie Štefan Nižňanský na dnešnom zasadnutí Rady STV navrhol zlúčenie Jednotky s Dvojkou. Okrem toho chce vládu požiadať o dotáciu na kompenzovanie tohtoročného výpadku z koncesií. Ak sa tak nestane, STV podľa Nižňanského nedokáže naplniť zákonný rámec verejnoprávnosti. Na požiadavku STV odpovedal minister financií Ivan Mikloš po dnešnom rokovaní vlády stručne: „Nie.“

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan MiklošIveta RadičováŠtefan Nižňanský
Firmy a inštitúcie STV Slovenská televíziaVláda SR